VELIKA ŠTETA: Nova junačka utakmica Vatrenih, ali Englezi u finišu dolaze do preokreta i final - foura Lige Nacija

Liga Nacija: Engleska - Hrvatska 2:1

stu 18, 2018

Piše: Toni Raspudić

Nogometaši Hrvatske su poraženi na Wembleyu s 2:1 od Engleske koja je do pobjede došla nakon preokreta golovima Lingarda i Kanea. Prethodno je za Vatrene zabio Andrej Kramarić

Hrvatska je u odlučujućoj utakmici skupine 4 Lige (A) Nacija poražena od Engleske na Wembleyu s 2:1 i tako se oprostila od elitnih reprezentacija Europe.

Ovim porazom Hrvati su zauzeli posljednje treće mjesto u skupini te ispali u Ligu B, a Engleska se plasirala u final- four Lige Nacija. Velika šteta za ovaj poraz jer su Vatreni vodili i imali sve u svojim nogama, ali Gordi Albion iz dva prekida, auta i slobodnog udarca, dolazi do preokreta. Mogli su Hrvati pri rezultatu 0:1 povećati prednost, kao i pri 1:1 ponovno doći do vodstva, ali nisu iskoristili svoje prilike i kažnjeni su.

TIJEK SUSRETA:

KRAJ Engleska je pobijedila s 2:1 i prošla u final four Lige Nacija, Hrvatska je ispala u Ligu B

90+2 - Netko je pustio grčeve na travnjak i odmah su uhvatili Engleze

90+1 - Modrićev šut izblokiran, lagan plijen za Pickforda

90 - Tri minute sudačke nadoknade

89 - Lovren požutio zbog prigovora sucu

88 - TRENUTNA LJESTVICA: 1. Engleska, 2. Španjolska, 3. Hrvatska

85 - Engleska vodi s 2:1. Harry Kane sjajno koristi centaršut iz prekida, baca se na loptu i kližećim startom matira Kalinića

82 - Ajmoooo! Dvije velike prilike za Hrvatsku. Prvo Vida glavom nakon kornera, Lingard izbacuje s gol crte, a u nastavku šut Brekala brani Pickford

80 - TRENUTNA LJESTVICA: 1. Španjolska, 2. Hrvatska, 3. Engleska

79 - Izašao je Vlašić, ušao je Marko Rog

78 - Evo i kazne. Engleska je izjednačila 1:1. Nakon ubačaja iz auta Kane dolazi do lopte i šalje ju ispod Kalinića, a Lingard samo potvrđuje pogodak. Velika šteta.

76 - Uh što su sada Hrvati prokockali, Kramarić i Brozoviić su išli na jednog braniča Engleske, ali Brozović nije pucao kada je mogao već je dodao do Vlašića čiji je udarac izblokiran

73 - Izašli su Delph i Rashford, a ušli su Lingard i Sancho. Ofenzivnija postava Engleske, Southgate nema više što čekati, može li ovo otvoriti neku kontru Vatrenih

67 - Kao da se igra na Maksimiru. 2.500 hrvatskih navijača je nadglasalo 88.000 Engleza. 'Moja Domovina' se pjeva na Wembleyu.

67 - Jedvaj i Brozović dobivaju žute kartone

64 - Izmjena i kod Engleza, izašao je Barkley, au igri je Dele Alli

61 - Nova prilika za Hrvatsku, ali Perišić iz teške pozicije nije mogao zatresti mrežu. Engleszi su u šoku

60 - Sjevnula je kontra Hrvatske, ali Brozović puca visoko preko gola

57 -GOOOOOOLLLL Hrvatska vodi na Wembleyu, Kramarić je povaljao engleske braniče i matirao je nemoćnog Pickforta. Brekalo je Kramariću dodao loptu, a ovaj se dugo namještao, činilo se kako je zakomplicirao stvari, ali uz pomoć Diera trese mrežu Engleza. Fantastičan pogodak!

52 - Prilika i na drugoj strani nakon prodora Rashforda, ali Kalinić i Milić zajedničkim snagama otklanjaju opasnost ispred Sterlinga, ponovno se razbuktalo na travnjaku Wembleya

51 - Evo prilike za Hrvatsku. Modrić fantastičnom loptom pronalazi Kramarića, ovaj dodaje do Perišića, ali Englezi u posljednji trenutak izbacuju loptu

50 - Miran početak drugog dijela, dosta nepreciznih dodavanja na obje strane

46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Brekalo je ušao u igru umjesto Rebića

POLUVRIJEME - Ostalo je početnih 0:0, Engleska je bila puno bolja u prvih 45 minuta. Nakon uvodne prilike Rebića, Gordi Albion je preuzeo kontrolu nad utakmicom, ali se Hrvatska uspješno odhrvala opasnim naletima. U nastavku Vatreni moraju igrati puno bolje ako žele do final-foira Lige Nacija.

45+1 - Odlična lopta Luke Modrića za Perišića, malo je nedostajalo da Ivan dođe do lopte i šokira Engleze u finišu poluvremena

44 - Šut Rebića s 20-ak metara, ponovno visoko preko gola

40 - Kalinić je otišao u prazno, a Barkley iz voleja pogađa vanjski dio mreže

38 - Kramarić je pao u kaznenom prostoru, ovo je mogao biti i penal! Bilo je kontakta, ali sudac pokazuje samo na gol aut.

37 - I dalje nema prilika, 0:0 najmanje odgovara Hrvatima jer u ovakvoj situaciji je Španjolska prva, a Engleska druga na ljestvici

30 - Sada mirniji dio igre, Hrvatska je konačno odahnula od engleskih napada

27 - Prva izmjena na utakmici: izašao je Šime Vrsaljko, a u igru je ušao Antonio Milić

26 - Žuti karton za Barkleya nakon prekršaja nad Modrićem

26 - Fantastičan udarac Chilwella, ali Kalinić još jednom spašava Hrvatsku

24 -Ori se na Wembleyu 'U boj, u boj'

22 - Vrsaljko je pogriješio ispred svog gola, ali se u posljednji trenutak iskupio i otklonio priliku Rashforda

21 - Evo konačno prilike i za Hrvatsku, Perišić je oštro ubacio, a engleski branič u posljednji trenutak izbija u korner

18 - Engleska je u potpunosti zagospodarila terenom, Hrvatska sve teže diše na Wembleyu

16 - Kakve sada prilike za Englesku, Kalinić glavom izbija ispred Sterlinga, ali ravno na nogu Kaneu, njegov prvi udarac s gol crte brani Jedvaj, a drugi put mu udarac skida i Lovre Kalinić

11 - Ogromna prilika za Englesku, Kalinić brani jedan na jedan situaciju sa Sterlingom, nakon kornera Harry Kane dolazi do lopte, bio je potpuno sam ali je na sreću loše zahvatio loptu i poslao je preko gola

8 - Sterling je napravio nered u hrvatskoj obrani, ali vratio se Kramarić i otklonio opasnost, Engleska sve više prijeti

6 - Nakon uvodnih minuta Hrvatske, sada je Engleska preuzela inicijativu i posjed lopte

3 - Nevjerojatan promašaj Rebića, Pickford je pogriješio, ali Ante Rebić s ruba šesnaesterca s desne strane promašuje prazan gol nabivši loptu visoko preko njega