Velika senzacija u skupini H: Young Boys pobijedio Juventus

Piše D  /  12.12.2018., 11:12h

Najveću senzaciju u večerašnjem posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka priredio je švicarski prvak Young Boys koji je na domaćem terenu svladao veliki Juventus s 2:1. No, taj poraz nije koštao Staru Damu jer je Valecija istim rezultatom porazila Manchester United.

Young Boys je i prije ovog kola izgubio sve nade kako može do Europske lige, ali je zato svojim navijačima za oproštaj od Europe priredio fantastičnu pobjedu. Pao je prvak Italije Juventus s paklenim napadačkim dvojcem Ronaldom i Manžukićem.

Za Švicarce je Hoarau zabio oba gola, a Staroj dami je utješni gol donio Dybala.

Za poraz Manchestera kod Valencije se ne može reći kako je bilo iznenađenje jer Crveni vragovi ne prikazuju najbolji nogomet ove sezone. Skupo plaćene zvijezde su daleko od forme i navijači se s razlogom pitaju jesu li novci uzalud bačeni.

Nevolje za momčad Josea Mourinha počele su u 17. minuti kada je Soler doveo domaćine u vodstvo. U 35. minuti United je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali Paul Pogba je promašio nemoguće. Francuz je ostao sam u petercu, trebao je samo ugurati loptu u praktički praznu mrežu, ali pucao je pored gola.

Kako izgleda dobra realizacija pokazao mu je u suigrač Phil Jones, ali, nažalost po njega i Manchester, realizatorske sposobnosti pokazao je ispred pogrešnog gola.

Bio je brži od protivnika u utrci za jednu dubinsku loptu, a onda ju je u maniri rasnog strijelca pospremio pored Romera. Jones je tako postao prvi strijelac autogola u Ligi prvaka za Manchester United nakon – samog sebe: 2011. zabio je u vlastitu mrežu protiv Benfice.

Počasni pogodak za Crvene vragove zabio je Rashford u 87. minuti susreta. Bila je to nova očajna predstava momčadi Josea Mourinha.

27. travanj 2024 04:06