Veličanstvena partija Messija: Rakitić asistent čudesnom Argentincu u potopu Eibara

Piše D  /  22.02.2020., 06:02h

Fantastični Messi je u rasponu od 14. do 37. minute zabio tri gola i pobjegao konkurenciji na prvom mjestu ljestvice strijelaca prvenstva. Treći gol Argentinac je zabio slučajno, ali prva dva bile su prave majstorije.

U 14. minuti Messija je krasnom loptom našao Ivan Rakitić. Argentinac je munjevitim driblingom gurnuo Eibarovu stoperu kroz noge i onda plasirao loptu u mrežu nemoćnog srpskog golmana Marka Dmitrovića za 1:0. U 37. minuti Vidal je pronašao Messija koji se sjurio kroz četiri igrača Eibara i onda laserski preciznim udarcem pogodio suprotni kut. Za 3:0 zabio je pet minuta prije odmora, nakon što mu se lopta odbila na nogu jednog protivničkog igrača.

Barca je u nastavku malo spustila gas, a u 72. minuti debitirao je novi napadač Martin Braithwaite. Danac se silno želio dokazati domaćim navijačima pa je u 87. minuti namjestio Messiju četvrti gol, a dvije minute kasnije nakon njegove akcije Arthur je postavio konačnih 5:0.

Messi je s ova četiri gola došao na 18 u prvenstvu, a ukupno ih je ove sezone zabio 23.

16. travanj 2024 12:09