Velež u sudačkoj nadoknadi do pobjede nad Borcem

Piše D  /  08.03.2020., 07:03h

U susretu 22. kola Premijer lige BiH Velež - Borac mreže su mirovale do 65. minute kada je loptu u svoj gol posla nogometaš Borca Nemanja Janičić, prenosi Fena.

Gosti iz Banjaluke do izjednačenja su došli u 88. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Adnan Bobić koji je dodao loptu ravno u noge Gorana Zakarića, a napadač Borca iskoristio je poklon i zabio za 1:1.

Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u trećoj minuti sudačke nadoknade Muharem Čivić je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor gostiju, a na drugoj vratnici zaboravljeni Nusmir Fajić dočekao je loptu i zatresao mrežu Borca za konačnih 2:1.

S nova tri boda Velež se popeo još jedno mjesto na ljestvici te je sada sedmi s 32 boda.

Borac je doživio drugi uzastopni poraz u prvenstvu, treći ukupno, i četvrti je s 36 bodova.

16. travanj 2024 20:24