Velež je novi prvak Prve lige FBiH! Mostarci kolo prije kraja osigurali Premijer ligu

Piše D  /  25.05.2019., 07:05h

Nogometaši Veleža pobijedili su u 29. kolu Prve lige FBiH Bosnu u Visokom s 0:2 i tako kolo prije kraja sezone osigurali plasman u Premijer ligu.

Veliko slavlje gostujućih navijača počelo je u 34. minuti kada Nusmir Fajić pogađa za 0:1. Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a tek što se krenulo u nastavak Ovčina zaobilazi domaćeg vratara i šalje loptu u praznu mrežu za 0:2.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo. Velež se zadovoljio sa sigurnim vodstvom, a Bosna nije uspijevala opasnije zaprijetiti Mostarcima.

Tako je Velež kolo prije kraja ostao na četiri boda prednosti nad Olimpicom i osigurao plasman u elitni rang bh. nogometa nakon dugo godina izbivanja.

U tom posljednjem kolu Rođeni će dočekati Igman u susretu bez ikakvog rezultatskog značaja. Čekat će se samo posljednji sučev zvižduk da im se uruči pehar Prve lige FBiH i da započne slavlje s navijačima.

23. travanj 2024 21:50