Velež izgubio od Zvijezde i zakomplicirao ulazak u Premijer ligu

Piše D  /  06.04.2019., 06:04h

U derbiju 21. kola 1. lige Federacije BiH, Zvijezda iz Gradačca je pobijedila vodeći Velež s 1:0 i tako zakomplicirala borbu za sam vrh.

Jedini pogodak djelo je Jazvina koji je zatresao mrežu Mostaraca u 51. minuti nakon ubačaja Kadića. Velež je u 70. minuti imao veliku priliku da poravna rezultat, ali je udarac Zvonića nakon kornera odsjeo na vratnici.

Na kraju je završilo 1:0, te je Velež drugim porazom u ligi zakomplicirao stvari da se sigurno plasira u Premijer ligu. Olimpic ozbiljno prijeti Mostarcima jer je razlika ostala četiri boda, ali momčad iz Sarajeva ima i utakmicu manje. Oni sutra igraju na domaćem terenu igraju protiv Mettaleghea i ako budu opravdali ulogu favorita, doći će Veležu na samo bod zaostatka.