Velež izbjegao poraz od Željezničara i nastavio fantastičan niz

Piše D  /  12.05.2021., 08:05h

S obzirom na formu u posljednje vrijeme, Velež je bio favorit, ali malo je nedostajalo da Željezničar priredi malo iznenađenje i upiše pobjedu poslije dugo vremena. Međutim, na kraju je Velež uspio da se vrati i da u nastavku jednim golom osvoji bod i uz to nastavi svoju impresivnu seriju mečeva bez poraza (17).

Velež je bolje otvorio meč. Već na startu Georgijević šutira pored gola, zatim u osmoj minuti Bender spašava goste nakon udarca Brandaa. Dominaciju na startu Rođeni su okrunili golom u 15. minuti.

Anđušić je ubacio, a Georgijević zabija za 1:0. Prva kakva-takva šansa za goste tek u 17. minuti, ali je udarac Boje izblokiran, a u 20. minuti Juričić glavom šutira pored gola.

Željezničar u 24. minuti dolazi do izjednačenja. Miličević je izveo slobodnjak sa nekih 20 metara, lopta je udarila u Vehabovića, te završila u mreži domaćina, prenosi SportSport.ba.

Georgijević je potom imao dvije prilike, oba puta je bio neprecizan, a onda novi hladan tuš na stadionu Rođeni. Juričić bježi obrani domaćeg tima i glavom pogađa za 2:1.

Mogao je Velež ekspresno do izjednačenja, ali je lob Anđušića neko uspio zaustaviti na samoj gol-liniji. Do kraja prvog dijela Zvonić je pokušao glavom, ali je šutirao preko gola.

Očekivano, Velež u nastavku kreće još ofenzivnije, po svaku cijenu je želio da postigne gol i da pokuša da preokrene rezultat u svoju korist. Umalo da gosti dođu i do 3:1 u 52. minuti, ali je Zvonić izblokirao Boju koji se nalazio u dobroj poziciji.

Vehabović je zatresao okvir gola udarcem iz slobodnjaka u 55. minuti. Bender, koji je danas dobro branio, uspijeva da uhvati nezgodnu loptu nakon udarca Radovca u 63. minuti.

Rezervist Cvijanović u 71. minuti umalo da donese domaćinu izjednačenje, no sjajni Bender opet na visini zadatka. Incijativa Rođenima isplaćuje se u 77. minuti. Ovčina se prišunjao na prvu vratnicu prilikom ubačaja iz kornera i pogodio za 2:2.

Pokušavao je domaćin doći do potpunog preorketa, ali Željezničar se obranio i sačuvao barem bod. Štaviše, mogao je ido pobjede, snažan udarac Boje zamalo je završio u mreži Mostaraca u finišu meča.

Velež je treći s 54 boda i nastavlja borbu za Europu, a u narednom kolu će gostovati ekipi Tuzle City, dok će Željezničar za vikend biti domaćin Borcu u derbiju 31. kola.

19. travanj 2024 23:30