Vedran Ćorluka s kapetanskom vrpcom predvodio Lokomotiv do naslova Superkupa

Piše D  /  06.07.2019., 09:07h

Vedran Ćorluka bio je kapetan u pobjedi Lokomotiv Moskve protiv Zenita (2:3) u ruskom superkupu.

Poveli su Moskovljani nakon samo šest minuta, zabio je Fedor Smolov, a mogli su i do još dva gola da Aleksej Mirančuk nije promašio sjajne šanse.

Kazna za promašaje stigla je u sudačkoj nadoknadi. Sardar Azmoun je pospremio odbijanac u mrežu moskovskog sastava i Zenitu osigurao mir na odmoru.

Uzdrmani Lokomotiv primio je gol početkom nastavka. Drugi put večeras Azmoun je bio strijelac, a dio krivice za gol snosi i Ćorluka. Lokomotiv nije dobro stajao na terenu nakon toga, činilo se nemaju snage za preokret, ali se to ipak dogodilo. Mirančuk je zabio za 2:2 u 79. minuti, da bi se iskupio za promašaje u prvom dijelu i sjajnom solo akcijom tri minute kasnije donio Moskovljanima preokret.

Ćorluka je odigrao svih 90 minuta i kao kapetan podignuo trofej pobjednika Superkupa, prvi u karijeri, a njegov peti općenito u sada već osmoj sezoni u Moskvi.

25. travanj 2024 01:52