Uvjerljiva pobjeda BiH u Zenici, ali Pukki je Zmajeve i dalje ostavio u teškoj situaciji

Piše D  /  05.09.2019., 10:09h

S obzirom na razliku u kvalitetu ove dvije momčadi, domaći navijači su mogli i očekivati visoku pobjedu svoje momčadi.

Zmajevi su poveli u 11. minuti kada Amer Gojak postiže pogodak. Milošević je sjajno ubacio loptu s lijeve strane za Džeku, a napadača Rome su okružila trojica braniča. No, Gojak im je umakao pažnji, ali zato nije Džeki koji ga sjajno pronalazi, a veznjak Dinama rutinski pogađa za 1:0.

Iako je BiH cijelo vrijeme kontrolirala susret, imala posjed lopte i željela drugi pogodak, rezultat se nije mijenjao sve do 70. minute. Haris Duljević se odlučio na šut s 30-ak metara, a lopta je na putu prema golu dodirnula dvojicu gostujućih igrača, prevarila vratara i ušla u mrežu.

U finišu susreta BiH je do kraja dotukla Lihtenštajn. U 85. minuti Gojak se odužio Džeki na asistenciju i sjajno ga pronašao iz kornera, a najbolji igrač BiH pogađa za 3:0.

Tri minute kasnije (88‘) Edin Višća pogađa za 4:0, a već u sljedećoj minuti (89‘) Amer Gojak nakon sjajne akcije i asistencije Duljevića pogađa za visokih i konačnih 5:0. Veznjak Dinama je još jednom potvrdio kako se nalazi u sjajnoj formi.

No, unatoč pobjedi, BiH se i dalje nalazi u teškoj situaciji da izravno preko kvalifikacija osigura plasman na Euro. Otežavajuću situaciju zadala im je pobjeda Finske nad Grčkom od 1:0. Strijelac na tom susretu bio je, tko drugi, nego Pukki koji je sjajnu formu iz Norwicha prenio i u reprezentaciju. Finska sada ima 12 bodova, čak 5 više od BiH, dok je Italija vodeća s maksimalnih 15 bodova.

Sljedeću utakmicu BiH igra u nedjelju kada gostuje kod Armenije. Ta utakmica je od velike važnosti za BiH u kojoj s tri eventualna boda nastavljaju lov za Finskom.

No, ako BiH ne uspije osigurati plasman na Euro preko kvalifikacija, popravni će imati u play-offu Lige Nacija.

26. travanj 2024 08:31