Utakmica koja se viđa samo jednom u životu! HRVATSKA JE U FINALU!!!

Piše D  /  24.01.2020., 08:01h

Ovo je najbolje prve poluvrijeme koje je Hrvatska odigrala na ovom prvenstvu, a došlo je u najboljem mogućem trenutku. Iako su Norvežani stavljani kao favoriti u ovom susretu, Hrvatska ih je zaustavila i pokazala svoju snagu.

Jedino je Sagosen vukao Norvežane, ali kada se Šego razbranio, Hrvatska je otišla i na plus 3, a Marino Marić je igrao poluvrijeme života u dresu Hrvatske.

Norveška se do finiša poluvremena vratila na minus jedan, ali Marić golom u zadnjoj sekundi nakon fantastične asistencije Karačića donosi Hrvatskoj 12:10.

Bio je to peti gol Marića iz isto toliko pokušaja. Na golu Hrvatske se istakao Šego koji je skupio 8 obrana.

Završio je Karačić prvo poluvrijeme asistencijom, a započeo drugo golom za novih plus 3 (13:10). U 35. minuti mogao je Karačić odvesti Hrvatsku i na plus 4 i vjerojatno dotući Norvežane, ali mu Bergerud skida čisti zicer. Ta obrana kao da je dala krila Norvežanima i njihova kazna je bila surova... Uslijedila je serija od 5:1 i Norveška preuzima vodstvo 15:16.

Cindrić nije ulazio u drugom poluvremenu, Šego nije bio na razini iz prvog, kao ni Marić kojeg su zaustavili Norvežani.

Ali, ponovno se Hrvati bude i nošeni fantastičnom podrškom s tribina rade seriju 3:0 i Kauboji vode 19:17. U 47. minuti Hrvati su imali igrača više i ponovno su lovili dva gola razlike, ali ponovno taj Bergerud skida zicer Karačiću, a na drugoj strani Sogasen golčinom donosi izjednačenje 19:19.

Možda Karačić nije imao sreće u realizaciji, ali je zato u asistencijama bio briljantan i sjajnom akcijom pronalazi Horvata te Hrvatska deset minuta do kraja vodi s 21:20.

No, Bergerud se razbranio, ponovno kontra, ponovno Karačić zicer i ponovno Bergerud. Dalo je to krila Norvežanima koji prelaze u vodstvo 21:22. Imali su Norvežani sedmerac za plus 2, ali Ašanin je stao na vrata i obranio, a na drugoj strani Duvnjak golčinom bez skoka donosi poravnanje 22:22 četiri minute do kraja, a zatim svojim 6. golom donosi i prednost Hrvatima 23:22.

I kada je bilo najbitnije Ašanin brani još jedan sedmerac, ali Hrvatska s igračem manje ne može otići na plus 2, a pola minute do kraja Norvežani s krila pogađaju za 23:23.

U zadnjoj sekundi udarac Domagoja Duvnjaka je izblokiran i utakmica odlazi u produžetke.

Stali su Hrvati u napadu, nitko se nije usuđivao na šut osim Duvnjaka, te je prvo poluvrijeme produžetka završeno s 24:24. Drugo je otvorio Stepančić bombom, a Sagosen svojim 10. golom donosi poravnanje. Bio je to 61. gol sjajnog Norvežana na ovom Euru. Kaubojima su suci oduzeli loptu u napadu, a Norveška iz svoje prve kontre na ovom susretu dolazi do vodstva 25:26.

Minutu i pol prije kraja Horvat promašuje iz teške situacije, Hrvati se brane i u posljednjoj sekundi Marino Marić donosi sedmerac Hrvatskoj. Duvnjak je, naravno, preuzeo odgovornost i pogodio za 26:26. Odlazi se u drugi produžetak... Kakva utakmica i kakav duel dvojice najboljih igrača svijeta - Sagosena i Duvnjaka!

Nakon norveškog gola s krila, Marić donosi poravnanje, a Horvat iz kontre vodstvo Hrvatske 28:27. Ukazao se i Šego na golu i Kauboji su imali napad za plus 2. No, suci nisu sudili čist prekršaj koji je bio i za isključenje na Duvnjaku, a Norveška iz kontre zabija za 28:28 i s još jednim rezultatskim egalom se odlazi u zadnjih 5 minuta.

Nakon nekoliko grešaka na obje strane, u posljednje dvije minute se odlazi također s 28:28. Norvežani pogađaju gredu, a Hrvati napad za pobjedu završavaju bez šuta. Norvežanima je ostalo pola minute, a Šego je obranio i Musa u zadnjoj sekundi zabija za 29:28 i POBJEDU!!!!!!!! Tko je bio asistent? Pa, naravno Igor Karačić.

Što se tiče strijelaca Domagoj Duvnjak je kao igrač utakmice zabio 8. Marić 6, a Horvat 4. Stepančić je zabio 3, a po dva Mandić, Karačić i Matanović. U strijelce su se još upisali Cindrić i ŽELJKO MUSA! Šego je imao 11 obrana, a Ašanin dvije (sedmerci).

Kod Norvežana su najbolji bili Sagosen s 10 golova i Bergerud s 13 obrana.

Hrvatska se tako plasirala u finale gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Španjolske i Slovenije.