United loše otvorio sezonu, uvjerljiv poraz na startu prvenstva

Piše D  /  19.09.2020., 10:09h

Bili su veliki favoriti prema kladionicama prije utakmice, ali ‘crveni vragovi‘ pognute su glave napustili ‘kazalište snova‘ nakon što im je Crystal Palace odnio sva tri boda pobjedom 3-1 (1-0). Gosti su zabili tri gola iz pet šuteva u okvir, dok je Manchester United u Guaitin okvir pucao tek četiri puta i samo jednom bio uspješan.

Već u sedmoj minuti je Townsend doveo goste u prednost nakon što mu je Schlupp poslao odličnu loptu po petercu koju je Andros samo zakucao u gol za prednost gostiju. Uspjeli su nogometaši Crystal Palacea zadržati prednost do poluvremena, a nakon odmora nisu uspjeli nametnuti bolju igru.

Priliku za povećanje vodstva gosti su imali u 72. minuti. Nakon pregleda VAR snimke je sudac Martin Atkinson odlučio da je Lindelof igrao rukom, pucao je Jordan Ayew, ali je De Gea odlično obranio penal. No, uključila se VAR soba i javila da je malo, ali dovoljno, De Gea s obje noge napustio crtu i udarac se mora ponoviti.

Bezuspješno su protestirali domaći nogometaši jer je Wilfried Zaha uzeo loptu i zakucao ju u gol za velikih 2-0. U 80. minuti novopridošli Donny van de Beek, ali pet minuta kasnije ‘točku na i‘ stavlja opet Wilfried Zaha koji je odlično pogodio kroz obranu u prvi kut Španjolca na golu domaćih.

Nakon poraza Bilićevog WBA od Evertona (5-2) odigrana je i utakmica između novopečenih prvoligaša Leedsa i Fulhama, a izabranici Marcela Bielse slavili su sa 4-3 (2-1), pišu 24sata.hr.

25. travanj 2024 12:28