Ukrajinci i Makedonci po prve bodove, Belgija na uzdrmane Dance i borba za vrh skupine C

Piše D  /  17.06.2021., 09:06h

Pred nama je sedmi dan Europskog prvenstva kojeg će otvoriti Ukrajina i Sjeverna Makedonija u Bukureštu, pišu 24sata.hr.

Dvije su to momčadi koje su doživjele poraz u prvom kolu, s tim da je Ukrajina ipak pokazala nešto više pa je favorit i u ovom dvoboju. Ukrajinci su gubili od Nizozemaca s 2-0, da bi se vratili u roku par minuta, ali na kraju ipak primili gol za poraz. Makedonci su se, također, dobro držali. Imali su bod protiv Austrijanaca sve do 78. minute kada su Gregoritsch i Arnautović odlučili pobjednika.

Drugo kolo skupine B otvorit će Danska i Belgija u Kopenhagenu. Danci su još uvijek duhom s Christianom Eriksenom te je pokraj takvih ružnih scena teško uopće razmišljati o nogometu. Morat će Danci dobro danas, jer nakon poraza od Finske, debakl protiv Belgije značio bi ispadanje s turnira.

Belgija je, s druge strane, uvjerljivo slavila protiv Rusije na Gazprom Areni i još jednom pokazala da je jedna od najjačih svjetskih reprezentacija. Na posljednjim velikim smotrama uvijek im je falilo ono nešto, možda će sad baš imati to. Momčad Roberta Martineza djeluje moćno, organizirano, a još kad se vrati u roster i Kevin De Bruyne, protivnicima se ne piše dobro.

U posljednjoj utakmici dana, između Nizozemske i Austrije, dobit ćemo jednog prolaznika u osminu finala. Obrnuto proporcionalno Ukrajincima i Makedoncima, ove su dvije reprezentacije slavile u prvim ogledima na Euru. Uz svo dužno poštovanje Austriji, Nizozemska će danas biti favorit. Izabranici Franka de Boera igra otvoren, napadački nogomet, zbog čega su, doduše, umalo prosuli 2-0 vodstvo protiv Ukrajine, ali na kraju ipak zabili za pobjedu, pišu 24sata.