U derbiju začelja rukometašice Zrinjskog savladale Jedinstvo

Piše D  /  03.11.2019., 07:11h

Derbi začelja donio je uzbudljivu završnicu. Iako su Tuzlanke u drugom poluvremenu imale sedam golova prednosti, veoma loše su odigrale zadnjih desetak minuta. Srljale su iz greške u grešku omogućivši  gošćama da smanje rezultat, prenosi Fena.

U posljednjih pet minuta, kod rezultata 26:23, domaće igračice su upropastile šest napada. Zrinjski je golom Barbare Karačić izjednačio na 28:28.

Jedinstvo je imalo su 13 sekundi za napad, ali su poklonile loptu suparnicama, a tri sekunde prije kraja susreta  Lucija Vistorep je pogodila za prvu pobjedu Zrinjskog u prvenstvu.

Dok su se gošće urnebesno radovale neočekivanom trijumfu, domaće igračica su ronile gorke suze,  nevjerujući da su da su ovu utakmicu izgubile i ostale jedina ekipa u prvenstvu bez pobjede.

U sastavu Jedinstva Damljana Bošnjak postigla je 9, Ajna Mačak 6, a Renata Petrović 5 golova.

Za ekipu Zrinjskog najviše golova postigle su Darija Milanović 8, te Andrea Bagarić i Ina Džidić po 5.

Vrlo dobro branila je golmanica Gabriela Lasse.

19. travanj 2024 00:58