U ABA 2 ligi ništa novo: Poraz Zrinjskog od Slovenaca, pobjeda Sparsa protiv Crnogoraca

Piše D  /  28.02.2019., 08:02h

Košarkaši Zrinjskog upisali su još jedan poraz u ABA 2 ligi na gostovanju kod Helios Domžalea. Slovenska momčad je slavila s 82:80.

Bila je to veoma izjednačena utakmica u kojoj niti jedna momčad nije uspijevala da se odvoji na osjetniju prednost. Prava rezultatska klackalica, a najveću prednost imali su domaćini krajem druge četvrtine kada su vodili s plus 6 (42:34). No, brzo se ta prednost istopila nakon povratka iz svlačionica, a Zrinjski je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 60:63.

Košem Ramljaka Zrinjski je u posljednjoj minuti susreta došao na 82:80, a nakon promašaja Šalića imali su priliku Plemići i za pobjedu. No, šut Miličevića za tri poena je bio neprecizan te Helios pobjeđuje.

Ovo je bio 14. poraz Zrinjskog u regionalnom natjecanju i nalaze se na pretposljednjem mjestu s odavno izgubljenim šansama za play-off.

Slovensku momčad su do pobjede predvodili Šalić s 23 i Pašajlić s 2 poena, a kod Zrinjskog su najefikasniji bili Sokolović s 20 i Todorović s 19 koševa.

Za razliku od prvaka države, drugi bh. predstavnik u ABA 2 ligi, sarajevski Spars je ostvario je svoju 15. pobjedu u sezoni i zadržao drugu poziciju. Sparsi su na domaćem parketu slavili protiv crnogorske Sutjeske s 76:74.

Kod domaćina su najbolji bili Bajramović s 19 i Protić s 14 poena, dok se kod Sutjeske istakao bivši Plemić Draško Knežević s 23 koša.

Porazom od Sparsa, Sutjeska je zakomplicirala borbu za to četvrto mjesto koje vodi u play-off i mora slaviti u dva preostala kola kako bi zadržala Dynamic i Borac iza sebe.

20. travanj 2024 18:39