Tuzla City svladala Sarajevo i odvojila se na čelu tablice

Piše D  /  21.09.2019., 06:09h

Meč je za domaće odlično počeo budući da je već u osmoj minuti sudac dosudio penal nakon što je Mustafić srušio Husejinovića. Siguran s 11 metara bio je Ubiparip za veliko slavlje domaćih navijača.

Pokušao je Bordo tim, koji u u ovom meču bio lišen usluga suspendiranog trenera Husrefa Musemića, do odlaska na odmor doći do izjednačenja, ali osim šansi Milanovića i Šerbečića, ništa bitnije se nije dogodilo.

Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Tuzla je udvostručila prednost. Crnkić je pobjegao obrani Sarajeva i rutinski pogodio protiv svog bivšeg kluba.

Samo nekoliko minuta kasnije Milanović je mogao vratiti Sarajevo u igru, ali je nevjerojatno promašio nakon što je izašao sam pred Fejzića. Do kraja meča Sarajevo je uglavnom jalovo napadalo, dok je Tuzla pravila probleme iz kontranapada. Nije izostajalo ni varnica pa je sudac imao pune ruke posla. Tek je u sudačkoj nadoknadi Ahmetović uspio smanjiti rezultat.

Tuzla City je tako zadržala prvo mjesto s 20 osvojenih bodova iz devet kola, dok je Sarajevo na drugom mjestu s tri boda manje.

U drugoj utakmici današnjeg dnevnog programa Mladost je u Doboju kod Kaknja svladala Slobodu rezultatom 2:0. Domaći su u vodstvo došli u 38. minuti golom Atajića iz penala, a konačnih 2:0 postavio je Horić u 77. minuti, piše Klix.ba.