Tudor u tri dana primio 11 golova. Prijeti mu otkaz

Piše D  /  30.10.2019., 11:10h

Poslije šestog poraza u sezoni Tudor ozbiljno riskira otkaz u Udinama, njegova ekipa je samo tri boda iznad opasne zone.

Roma je povela u 14. minuti. Aleksandar Kolarov poslao je dugu loptu, branič Udinesea nespretno ju je promašio, a Nicolo Zaniolo izašao u zicer i zabio golmanu kroz noge za 1:0. Bio je to start iz snova za rimski klub, a onda su gosti u 32. minuti ostali s desetoricom.

Stoper Federico Fazio odgurnuo je bivšeg napadača Rome Stefana Okaku na rubu šesnaesterca, a sudac Massimiliano Irrati mu je kao posljednjem igraču obrane pokazao izravan crveni karton, prenosi Index.hr.

Bila je to velika prednost za Tudora i Udinese u sljedećih 60-ak minuta, ali to nisu znali iskoristiti. Naprotiv. Roma se dobro branila, a u drugom dijelu zabila je još dva gola u svega tri minute.

Najprije je Chris Smalling u 51. minuti poslije kornera u petercu zabio prvijenac na drugoj vratnici za 2:0, a poslije sjajnog kontranapada i asistencije Javiera Pastorea u 54. minuti Justin Kluivert pogodio je za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Kolarov iz penala u 65. minuti i zabio četvrti gol ove sezone. Roma je četvrta s 19 bodova i ima bod više od Lazija i Napolija te dva manje od trećeplasirane Atalante.

A kad smo kod Lazija, on je na Olimpicu svladao Torino 4:0 golovima Francesca Acerbija u 25. te dvostrukog strijelca Cire Immobilea u 33. i 69. minuti iz penala. Gosti su od 69. minute igrali s igračem manje jer je isključen Nicolas N‘Koulou, koji je i skrivio penal. Konačnih 4:0 djelo je napadača Andree Belottija, koji je u 90. zabio autogol.

Lecce je nakon remija na San Siru protiv Milana (2:2) i Juventusa (1:1) kod kuće, ostao bez pobjede protiv Sampdorije u sudačkoj nadoknadi. Gianluca Lapadula je u osmoj minuti donio Lecceu vodstvo, a Gaston Ramirez u 92. pogodio za remi 1:1 i spasio Samp.

Cagliari je preokretom pobijedio Bolognu 3:2. Momčad Siniše Mihajlovića povela je preko Federica Santandera iz penala u 23, a Sardinijci okrenuli Joao Pedra u 49. i 83. i Giovannija Simeonea u 72. minuti iz penala. Do kraja je Paolo Farago autogolom potpisao pogodak gostiju, ali uzalud.

Također preokretom Fiorentina je slavila kod Sassuola 2:1. Jeremie Boga u 24. je donio prednost domaćinu, Gaetano Castrovilli u 63. izjednačio, a gol za pobjedu zabio stoper Nikola Milenković u 82. minuti.

20. travanj 2024 17:38