Tottenham nakon penala porazio Bayern i osvojio Audi kup

Piše D  /  31.07.2019., 11:07h

Prvo poluvrijeme baš i nije donijelo toliko uzbuđenja i vidjeli smo tek jedan gol. Isti je bio djelo Erika Lamele koji je mrežu Neuera zatresao u 19. minuti.

Pijetlovi dobro nastavljaju i početkom drugog dijela jer Christian Eriksen pogađa za 2:0 u 59. minuti. Ipak, Bayern se tada budi i uspijeva doći do izjednačenja prije kraja meča.

Prvo je pogodio Arp u 61. minuti za 1:2, da bi konačan rezultat regularnog toka postavio Alphonso Davies osam minuta prije kraja.

Prisupilo se izvođenju jedanaesteraca gdje smo gledali čak sedam serije prije nego što smo dobili pobjednika. To je bio Tottenham, a odlučujući penal je promašio Jerome Boateng.

Podsjetimo, treće mjesto na turniru osvojio je Real Madrid koji je nešto ranije  porazio Fenerbahče sa 5:3.