Težak poraz Zrinjskog u Skoplju: MZT u trećoj dionici slomio Plemiće

Piše D  /  16.01.2019., 08:01h

Košarkaši Zrinjskog pretrpjeli su težak poraz u 16. kolu regionalne ABA 2 lige. Plemići su u Skoplju upisali treći uzastopni poraz od MZT-a s 97:75.

Zrinjski se dobro držao u prve dvije četvrtine u kojima smo gledali rezultatski klackalicu. Nitko se nije uspio odvojiti na značajniju prednost, a na odmor se otišlo s plus 5 za domaćine (46:41) i to tricom u posljednjoj sekundi Magdevskog.

Držali su se Plemići u igri sve do polovice treće četvrtine kada Magdevski novom tricom odvodi MZT na plus 10 (61:51). Raspao se Zrinjski u tim trenucima, a prednost domaćina je samo rasla i Magdevski ponovno novom tricom zaključuje seriju od 10-0 te sada odvodi makedonsku momčad na plus 20 (71:51).

Do kraja četvrtine Zrinjski je smanjio na 73:57, ali bilo je jasno kako u posljednjoj dionici neće moći preokrenuti rezultat. Domaćini im nisu dopuštali da se vrate u utakmicu i sigurno su ih zadržavali na dvoznamenkastoj prednosti, a na kraju je završilo s velikih plus 22 (97:75).

Kada se pogleda statistika, Zrinjski je bio ravnopravan s Makedoncima u svim segmentima, osim po izgubljenim loptama. Čak 21 pogreška Plemića  osigurala je domaćinima sigurnu pobjedu. Usporedbe radi MZT je imao samo 8 izgubljenih lopti.

MZT je do pobjede predvodio sjajni Andrija Bojić s 26 poena, dok je Andrej Magdevski ubacio 17 (šut za 3: 5/7). Kod Zrinjskog je najefikasniji bio Marko Šutalo s 16 poena. Sokolović je ubacio 12, a Todorović i Ljujić po 11.

Zrinjski tako nakon 16. kola ima omjer 5-11 i na 10. su mjestu. MZT ima obrnut omjer 11:5 i na drugoj su poziciji. Plemići sljedeće kolo igraju 23. siječnja protiv Borca na domaćem parketu.