Težak poraz: Pongračić skrivio penal, Brekalo promašio zicer

Piše D  /  30.05.2020., 06:05h

Nogometaši Wolfsburga doživjeli su i drugi domaći poraz u nastavku natjecanja u njemačkoj Bundesligi, nakon što su u subotu na svom stadionu poraženi od Eintrachta iz Frankfurta sa 1-2 (0-1), a gostujuće su momčadi slavile u četiri od prvih pet utakmica 29. kola.

‘Vukovima‘ je loše krenulo već u 26. minuti, kad je dvostruki strijelac iz prošlog kola u pobjedi na gostovanju u Leverkusenu hrvatski branič Marin Pongračić srušio Portugalca Andrea Silvu u kaznenom prostoru i skrivio kazneni udarac, a za povlačenje suparnika je zaradio i žuti karton. Silva je sam bio izvođač i doveo Eintracht u vodstvo.

Domaći su na izjednačenje čekali do 58. minute, kad je nakon ubačaja Arnolda iz slobodnog udarca Mbabu glavom poslao loptu u mrežu. U 85. minuti gosti japanski veznjak Kamada iskoristio je rupu u domaćoj obrani i svojim drugim ovosezonskim pogotkom u Bundesligi donio sva tri boda Eintrachtu.

Uz Pongračića, kod Wolfsburga je u početnoj postavi bio i hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Obojica su odigrali cijelu utakmicu.

Niz poraza nastavio je i Schalke. Momčad iz Gelsenkirchena je na svom stadionu poražena od Werdera sa 0-1, što je četvrti uzastopni poraz Schalkea koji za pobjedu u Bundesligi ne zna već 11 utakmica zaredom. Werderu je važna tri boda donio pogodak Bittencourta u 32. minuti, postignut snažnim i preciznim udarcem s više od 20 metara.

Minimalnu gostujuću pobjedu ostvario je i Hoffenheim. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bebou u 43. minuti, s time da je Zuber u 27. minuti propustio realizirati kazneni udarac za goste. U momčadi Hoffenheima i dalje nema ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića.

Jedinu domaću pobjedu ostvarila je Hertha, koja je na berlinskom Olimpijskom stadionu svladala Augsburg sa 2-0. Dilrosun je doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, a pobjedu Herthe, treću u četiri utakmice nastavka prvenstva, potvrdio je Piatek u trećoj minuti sučevog dodatka.

Na ljestvici vodi Bayern sa 64 boda, ispred Borussije Dortmund koja ima 57, a treći je Bayer iz Leverkusena sa 56 bodova, ali uz utakmicu više od vodećeg dvojca. Utakmicu manje ima i četvrti RB Leipzig koji je sakupio 55 bodova. U zoni doigravanja za ostanak u Bundesligi je Fortuna sa 27 bodova, a predzadnji Werder ima 25. Na zadnjem je mjestu Paderborn sa 19 bodova, prenosi Hina.

17. travanj 2024 03:25