Težak poraz Kovača u derbiju, već treći u osmom kolu

Piše D  /  26.10.2020., 07:10h

Domaćini su sve riješili u prvom poluvremenu u kojem su zabili sva četiri gola i potpuno pregazili Monaco. Lyon je poveo u 12. minuti kad je Houssem Aouar krasno proigrao Depaya, a ovaj sam ispred golmana rutinski zabija za 1:0.

Monaco je grozno igrao u obrani i curilo je na sve strane, a na sljedeći gol čekalo se do 34. minute. Tad je Kadewere probio desnu stranu i ubacio u sredinu gdje Toko Ekambi dolazi do lopte između dva igrača Monaca i onda spretno zabija kraj Lecomtea za 2:0.

Monaco se potpuno raspao nakon drugoga gola pa je u 41. minuti Toko Ekambi srušen u kaznenom prostoru, a Aouar je rutinski realizirao penal za 3:0. Potop gostiju u prvom dijelu završio je Toko Ekambi minutu prije odmora iskoristivši pomutnju u domaćoj obrani. Dva stopera Monaca su se sudarila i lopta je došla do Lyonova napadača kojemu nije bilo teško zabiti četvrti Lyonov gol u prvom dijelu.

Niko Kovač je na poluvremenu napravio tri izmjene, a tračak nade dao mu je Aguilar koji je u 47. minuti izborio kazneni udarac koji je kapetan Ben Yedder zabio za 4:1.

Očekivala se totalna ofenziva Monaca, ali to je bilo sve što je Kovačeva momčad uspjela napraviti, a Lyon je do kraja susreta propustio realizirati nekoliko dobrih prilika pred Lecomteovim golom.

Depay je u 84. minuti malo zakasnio na Dembeleov ubačaj, a Dembele je dvije minute kasnije iz mrtvog kuta pogodio stativu.

Kovaču je ovo bila treća utakmica zaredom bez pobjede, dok je Lyon dobio drugu zaredom, piše Index Sport.

20. travanj 2024 12:15