Težak dan za domaćine: Čelik odnio povijesnu pobjedu s Tušnja

Piše D  /  16.03.2019., 05:03h

Mladost iz Doboja kod Kaknja poražena je u 23. kolu BHT Premijer lige u nogometu na svom terenu od bijeljinskog Radnika uvjerljivim rezultatom 0:3 (0:3).

Gosti su došli u vodstvo već u 17. minuti iz penala kojeg je skrivio Nana Welbeck, a realizirao iskusni Velibor Đurić.

Samo dvije minute kasnije domaći stoper Kenan Horić, nakon drugog prekršaja za žuti karton, isključen je iz igre.

Gosti su svoju brojčanu prednost znali iskoristiti te već do poluvremena riješiti sve dileme oko pobjednika.

Radnik je, naime, u 38. minuti povisio vodstvo na 2:0, a strijelac je bio Irfan Hadžić, koji je glavom pospremio loptu u mrežu.

Isti se igrač samo minutu kasnije prošetao kroz domaću odbranu te sigurno poentirao za vodstvo Radnika od 3:0, što se ispostavilo i kao konačni rezultat ovog meča.

U drugom poluvremenu nije bilo golova.

U drugom susretu na Tušnju je ekipa Slobode poražena je od zeničkog Čelika rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini pogodak postigao je Haris Dilaver u 18. minuti utakmice, primivši loptu pored "uspavanih" Amara Beganovića i Aleksandra Ignjatovića. Dilaveru je ovo treći gol u susretima sa Slobodom u razmaku od mjesec dana.

Sloboda je nastupila bez Muamera Adžema i Omara Pršeša, koji su suspendovani zbog žutih kartona, te ozlijeđenog Ivana Barabana. To se itekako osjetilo u igri Tuzlaka, ali je domaći stručni stožer i pored toga najavljivao "sigurnu pobjedu".

Ne samo da je nisu ostvarili, nego su među malobrojnim ekipama s najmanje osvojenih bodova u ovoj godini - dva boda u četiri susreta, uz samo jedan postignuti gol.

Bilo je tijekom utakmice prilika da se mreža zatrese još koji put. Čelik je u 60. minuti mogao povećati vodstvo, ali je Marin Jurina s desne strane, s nekoliko metara, šutirao pokraj gola.

Najbolju priliku za poravnanje rezultata Sloboda je propustila u 69. minuti, kada je Antonio Vidović s desne strane šutirao, a lopta je očešala drugu stativu.

Odličnu priliku za goste nije u 83. minuti iskoristio Luka Miletić šutirajući s pet-šest metara pravo u golmana Gorana Vukliša.

Čelik je tako ostvario povijesnu pobjedu: prvi put otkako se igra Premijer liga odnio je s Tušnja sva tri boda.

19. travanj 2024 23:07