Švedska, zdravo! Njemačka u zadnjoj sekundi slavila. Pomogli su joj i suci

Piše D  /  23.06.2018., 10:06h

Silovito su aktualni svjetski prvaci ušli u utakmicu. Već u ranoj fazi imali su dvije-tri dobre prilike i u potpunosti držali posjed lopte. U 11. minuti imali su nevjerojatna 122 točna dodavanja, a Švedska samo 6.

No, u 13. minuti Berg bježi obrani Njemačke, Rudiger ga gura u kaznenom prostoru. Čist penal i izravan crveni karton trebao je pokazati sudac Marciniak, ali ni on ni VAR se nisu oglasili. Kao da su suci odlučili dati Njemačkoj priliku za osminu finala.

No, ta prilika kao da je dala Šveđanima vjetar u leđa. U 32. minuti Toivonen fantastično prebacuje Neuera za veliko slavlje Švedske i šok za njemačke navijače.

Zadržali su Skandinavci prednost do kraja prvog poluvremena, no početkom drugog popušta i njihova obrana.

U 48. minuti Werner ubacuje s krila, Gomez ne dolazi do lopte, ali Reus je na pravom mjestu i zabija za 1:1.

Nakon toga gledali smo ‘viktoriju‘ Nijemaca ispred Švedskog gola. Fantastično se branila Švedska, ali su se i njemački napadači pošteno ispromašivali.

I onda u jeku njemačkih napada Boateng dobiva drugi žuti karton (oglasio se VAR) i ostavlja svoju reprezentaciju na cjedilu.

No, i s igračem manje stvarali su Nijemci velike prilike, a najbolju je imao Gomez u 86. minuti, no Olsen fenomenalno skida zicer.

Mora se priznati kako Nijemci nisu imali ni sreće. Nakon takvih promašaja u sudačkoj nadoknadi je Brandt pogodio stativu.

No, nogomet je igra u kjoj uvijek pobijeđuju Nijemci. Ta rečenica se i večeras pokazala točnom jer je Tony Kroos u petoj minuti sudačke nadoknade zabija za veliko slavlje i nevjerojatan preokret za 2:1.

I tako Njemačku pobjeda protiv Južne Koreje vodi u osminu finala, dok se Švedska ne pobijedi li Meksiko oprašta od Rusije.

19. travanj 2024 14:17