Šveđani preko Švicaraca u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Piše D  /  03.07.2018., 06:07h

Reprezentacija Švedske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon što su u osmini finala s minimalnih 1:0 pobijedili Švicarsku.

Sjajno prvo poluvrijeme smo gledali u Sankt Peterburgu od obije reprezentacije i pravo je čudo kako je završilo bez pogodaka. Podjednako dobre prilike imali su i Šveđani i Švicarci. Kada bi trebali izdvojiti, najbolju priliku Švicarci su imali u 39. minuti. Zuber je s lijeve strane šesnaesterca poslao loptu u sredinu do Džemailija koji je s 15 metara pucao preko gola. Najbolja Švedska prilika viđena je u 41. minuti kada Ekdal sa 6 metara promašio cijeli gol nakon idealnog ubačaja pred gol s desne strane, ali i on prebacuje preko gola.

U drugo poluvrijeme Šveđani bolje ulaze i stvorili su par prilika, ali nedovoljno dobrih kako bi se svladao Sommer. Švicarci kao da su se povukli i nisu htjeli riskirati švedsku kontru.

To im se obilo o glavu jer u 66. minuti Skandinavci dolaze do vodstva. Forsberg se izborio za prostor na rubu šesnaesterca, opalio je po golu, a lopta se od Akanjija odbila u mrežu. Gol je na kraju ipak pripisan napadaču Švedske.

Nakon toga Švicarci su pritisnuli svim silama, ali još jednom smo svjedočili kako Skandinavske zemlje imaju prejaku obranu. Odbili su sve švicarske napade da bi u 93. minuti Toivonen pobjegao obrani, a Long ga ruši na rubu kaznenog prostora. Nakon VAR-a dosuđen je slobodan udarac, a ne penal te je švicarski igrač zaradio crveni karton.

Na kraju je ostalo 1:0 i Švedska u četvrtfinalu dočekuje pobjednika iz susreta Kolumbija - Engleska.

20. travanj 2024 14:45