Sva sreća pa je prijateljska utakmica: Vatreni razočarali varaždinsku publiku

Piše D  /  11.06.2019., 10:06h

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je jednu od najlošijih utakmica pod vodstvom Zlatka Dalića. Dobro, onaj poraz od Španjolske od 6:0 teško je nadmašiti, ali pitanje je koliko bi golova bilo u hrvatskoj mreži da s druge strane nije bio Tunis već neka ozbiljnija momčad.

No, opet tko zna i kako bi Vatreni igrali da je ovo bila neka važna utakmica, a ne prijateljska. Ipak, šteta je zbog varaždinske publike, točnije nešto više od 8 tisuća navijača koji su došli bodriti izabranike svog sugrađanina.

Hrvatska je u prvom poluvremenu bila neprepoznatljiva. Čak niti jednom nisu ozbiljnije ugrozili Tunis, a Afrikanci su u vodstvo došli u 16. minuti nakon kontre. Khazri je pobjegao Lovrenu, a u nastavku akcije Msakinija dodaje do Bardija, a ovaj matira Simona Slugu koji je tako u svom reprezentativnom debiju morao vaditi loptu iz mreže.

No, mogao je biti i zadovoljan što je samo jedna lopta završila u njegovoj mreži, jer je Tunis u prvom poluvremenu imao nekoliko opasnih prilika. Jednostavno formacija Hrvatske s trojicom u zadnjoj linije nije bio dobar potez, ali za takve eksperimente i služe prijateljske utakmice.

U drugo poluvrijeme Hrvatska puno odlučnije ulazi. Promijenio je Dalić sastav na 4-4-2 i to je odmah urodilo plodom. U 47. minuti Bruno Petković je zabio svoj prvijenac na sjajan način. Odlično se oslobodio svog čuvara i onda u padu smjestio loptu u protivničku mrežu.

No, u nastavku su Vatreni ponovno stali, a Tunižani bili sve opasniji iz tih kontri. U 60. minuti je Sluga skinuo zicer gostiju, a li deset minuta kasnije nije mogao sačuvati svoju momčad novog gola.

Vida je rukom igrao u svom kaznenom prostoru, sudac pokazuje na bijelu točku, a Naim Sliti pogađa za konačnih 1:2.

Do kraja utakmice pokušavali su reprezentativci Hrvatske na sve načine do izjednačenja, ali Tunis se kvalitetno branio i na kraju - obranio.

Bio je ovo prvi poraz Hrvatske u Varaždinu nakon osme utakmice.

18. travanj 2024 07:57