Suarez i Cavani potopili domaćine za prvo mjesto u skupini

Piše D  /  25.06.2018., 05:06h

Domaćin Rusija i Urugvaj odigrali su utakmicu za prestiž i prvo mjesto u skupini A. Urugvaj je bio taj koji je ostvario sigurnu pobjedu od 2:0.

Južnoamerikanci su poveli već u 9. minuti kada napadač Barcelone, Luis Suarez sjajno pogađa iz slobodnog udarca.

Iako se Urugvaj u prethodne dvije utakmice mučio s lakšim protivnicima, u ovom susret je pokazao pravu snagu. U 23. minuti Laxalt je pucao s 20-ak metara, a lopta se nesretno odbija od Cherysheva za 2:0 Urugvaja.

Da stvari za Ruse budu još gore, u 36. minuti Smolnikov dobiva svoj drugi žuti karton i domaćini ostaju s igračem manje.

U nastavku je Urugvaj sigurno, s pola gasa, čuvao prednost, da bi Cavani u 89. minuti postavio konačnih 3:0.

U drugom susretu skupine, onom koji nije ništa odlučivao, između Egipta i Saudijske Arabije završeno je pobjedom Saudijaca 2:1. Za Egipćane je pogodio Salah, a za Saudijce Al Faraj iz penala. U sudačkoj nadoknadi pobvjedu Saudijskoj Arabiji donosi Al Dawsari. Vrijedi spomenuti kako je Saudijska Arabija promašila jedan jedanaesterac.

Na kraju iz skupine A Urugvaj u osminu finala ide kao prvoplasirani, a Rusija druga. Saudijska Arabija i Egipat idu kući. Što se Hrvatske tiče, u eventualnom četvrtfinalu mogla bi ih zapasti Rusija.

19. travanj 2024 12:08