Stvari se vraćaju na mjesto: Hrvatska svladala Maltu i preuzela vrh skupine

Piše D  /  30.03.2021., 10:03h

Prvu priliku Hrvati su imali već u 2. minuti kada je Badelj sjajno proigrao Vlašića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Maltežani su, očekivano, bili iza lopte i branili se sa svim igračima, ali nisu željeli napucavati lopte već su pokušavali igrom doći do hrvatskog gola. Uspjeli su u 11. minuti kada je Mbong pobjegao po lijevoj strani, ali prelagan je udarac to bio za Livakovića.

U 14. minuti Hrvatska je imala ogromnu priliku kada je Vlašić ubacio na drugu stranu, Pašalić nadskočio svog čuvara, ali lopta završava na gredi.

Par minuta kasnije, opasno je živjela Hrvatska kada je Juranović u svom kaznenom prostoru neoprezno igrao rukom, ali na sreću švicarski sudac Tschudi nije pokazao na bijelu točku.

Nakon toga umirila se igra, a Vatreni su imali prilike preko Pašalića i Oršića. Prvi je bio izblokiran, a drugi je slabašno pucao ravno u vratara te se na odmor otišlo bez golova.

Dobro su Vatreni otvorili drugo poluvrijeme, pogotovo Juranović koji je prvo namjestio priliku Vlašiću koji neometan puca ravno i slabo u vratara. U 50. minuti Juranović u vatru gura Oršića koji izlazi jedan na jedan s Bonellom. Dinamov krilni igrač ga je pokušao lobovati, ali visoki malteški vratar lagano kroti loptu.

Vidio je Dalić da s ovom postavom ne ide po planu te je uveo Modrića, Perišića, Brekala i Barišića i to je brzo urodilo plodom.

U 62. minuti je lopta stigla do Barišića, a ovaj sjajno pronalazi Perišića kojem nije bilo teško da glavom pospremi loptu u mrežu za 1:0.

U 76. minuti sve je bilo riješeno. Nakon kornera za Hrvatsku, dva malteška igrača su bila u skoku, a jedan je neoprezno igrao rukom i ovog puta sudac bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo rekorder po broju nastupa za Vatrene, kapetan Luka Modrić i poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:0.

Točku na ‘i‘ stavio je Josip Brekalo golom u 90. minuti nakon što ga je sjajno proigrao Perišić. Bio je ovo 4. pogodak za mladog hrvatskog veznjaka u dresu A selekcije.

Šteta je samo što se u sudačkoj nadoknadi i Kristijan Lovrić nije upisao u strijelce u debiju za Vatrene. Njegov udarac je završio pored gola.

Na kraju uvjerljivih 3:0, ali do pobjede se teže od očekivanog došlo. No, tri boda su najbitnija, a i ostali rezultati iz skupine su nam išli u prilog.

Ranije danas Slovenija je izgubila od Cipra s 1:0., a Slovačka je pobijedila Rusiju s 2:1.

20. travanj 2024 03:48