Šteta: Osijek puno bolji, ali slavni Rangers ipak slavio

Piše D  /  26.07.2018., 10:07h

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige na svom terenu pred 7.000 gledatelja izgubili od škotskog velikana Rangersa sa 0:1.

Jedini gol na utakmici postigao je Alfredo Morelos u 18. minuti.

Najbolje prilike za Osijek u prvom dijelu imao je Marić. U 10. minuti je pucao preko gola sa desetak metara, dok u 14. minuti nakon ubačaja Barišića nije bio precizan.

Kazna za te promašaje bila je brza. Nakon što je Malenica u 17. minuti odbio u korner neugodan udarac Kenta, gosti su izveli kombinaciju nakon koje je do prostora za ubačaj stigao Tavernier, a Morelos je glavom s pet metara proslijedio loptu u mrežu.

Marić je nastavio tratiti prilike i u drugom poluvremenu, u 64. minuti je pucao s ruba peterca, no McGregor je nogama uspio odbiti loptu. Zaprijetio je i Bokčaj u 67. minuti no njegov udarac sa 15-ak metara pogodio je vanjski dio mreže.

Koliko je Osijek bio bolji najbolje govori statistika u kojoj je imao čak 17 udaraca naspram 3 gostujuća.

Uzvrat će se igrati u Glasgowu za tjedan dana.

16. travanj 2024 09:28