Sparsi u Širokom vodili 38 minuta pa izgubili utakmicu

Piše D  /  14.11.2019., 11:11h

Košarkaši Širokog pobijedili su Sparse 74:67 u susretu 7. kola regionalne ABA 2 lige.

Gostujući košarkaši imaju za čime žaliti s obzirom da su izgubili utakmicu u kojoj su bili u prednosti 38 minuta.

Široki je očajno otvorio utakmicu i domaći košarkaši prvih pet minuta nisu ubacili niti jedan poen. Na kraju prve četvrtine Sparsi su vodili 19:11, a sredinom drugog razdoblja igre bilo je +15 za goste (29:14).

Nakon toga, Široki je zaigrao nešto bolje te se na odmor otišlo pri vodstvu Sparsa 40:32.

U sličnom ritmu nastavilo se i nakon odmora, a gosti su kontrolirali igru sve do dvije minute prije kraja kada domaći košarkaši ubacuju tri trice za redom i prvi put dolaze do vodstva (68:65).

Nakon što su prosuli vodstvo gosti se nisu više mogli vratiti u igru, a Široki je nizom ubačaja iz slobodnih bacanja potvrdio pobjedu 74:67.

Goran Filipović s 19 poena bio je prvi strijelac kod Širokog, dok je kod Sparsa Adin Vrabac ubacio 18 poena.

Nakon sedam odigranih kola Široki je treći na ljestvici ABA 2 lige s učinkom od pet pobjeda i dva poraza, dok su Sparsi na dnu bez pobjede, prenosi Fena.

18. travanj 2024 18:05