Sparsi pobijedili Široki na Pecari i poveli u finalu: U Sarajevu će imati meč loptu za prvaka BiH

Finale Košarkaške lige BiH: Široki - Spars 2:1

svibnja 23, 2019

Široki i Sparsi su na Pecari odigrali treću utakmicu finala košarkaškog prvenstva BiH, a pobjedu 80:84 su odnijeli gosti iz Sarajeva koji sada vode 1:2.

Izjednačenu i neizvjesnu utakmicu gledali smo cijelo vrijeme i niti jedna momčad nije uspjela da se odvoji na dvoznamenkastu prednost. To dokazuju i rezultati četvrtina: (13:12), (29:26) i (19:21).

U posljednju dionicu se ušlo s rezultatom 61:59, a pet minuta do kraja Široki pravi osjetniju prednost i košem Matea Drežnjaka ide na plus šest 72:66. No, Sparsi su u nekoliko puta osvojili napadački skok i ponovno došli do egala 74:74, a 2 minute do kraja košem Bajramovića prelaze i u vodstvo 74:76.

45 sekundi do kraja Sparsi ponovno vode 78:80 realiziranim slobodnim bacanjima Bajramovića. Na drugoj strani Filipović pogađa samo jedno bacanje, ali Zahiragić gubi loptu i Široki je imao posljednjih 24 sekunde da dođe do pobjede.

Filipović je preuzeo odgovornost, izborio slobodna bacanja i ponovno pogodio jedno za 80:80 11 sekundi do kraja. No, iskusni Kenan Bajramović tricom u posljednjoj sekundi zabija za 80:83, a dosuđene je i tehnička za Širokobriježane i rezultat je na kraju glasio 84:80.

Najefikasniji kod Sparsa bio je Bajramović s 21 košem, Jovanović je zabio 16, a Durmo 14 (13 skokova). Kod Širokog su najbolji bili Mateo Drežnjak s 19, Kraljević sa 17 i Filipović s 12 poena.

Sparsi u tako poveli s 2:1 i u nedjelju će na domaćem parketu imati meč loptu da postanu novi prvaci države.

Article_Bottom_970x250