Španjolci su učinili nešto što je dosad uspjelo samo Hrvatima

Piše D  /  07.07.2021., 07:07h

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1. Vodeći pogodak za Italiju postigao je Federico Chiesa u 60. minuti, a izjednačio je Alvaro Morata u 80. minuti na asistenciju Danija Olma. U produžetku nije bilo pogodaka.

Unai Simon je u prvoj seriji jedanaesteraca obranio udarac Locatelliju, a Dani Olmo je prebacio vrata. U drugoj seriji je Belotti donio prednost Italiji, a Moreno izjednačio. Italiji je u trećoj seriji novo vodstvo donio Bonucci, a Thiago Alcantara je pogodio za 2-2. Za vodstvo Talijana 3-2 pogodio je Bernardeschi, a Moratin udarac obranio je Donnarumma. Pobjedu Talijanima donio je Jorginho.

Italija je tako na drugom Europskom prvenstvu zaredom izbacila Španjolsku, nakon što su "azzuri" eliminirali "furiju" i u osmini finala 2016.

Image

Španjolci rekorderi

Međutim, svakako valja istaknuti zanimljiv podatak. Naime, Španjolska je ulaskom u produžetke protiv Italije postala prva reprezentacija u povijesti europskih prvenstava koja je u tri uzastopne utakmice igrala produžetke.

Prvo su Španjolci u osmini finala u produžecima svladali Hrvatsku s 5:3 nakon što je u 90 minuta bilo 3:3. Nakon toga su u četvrtfinalu odigrali 1:1 sa Švicarskom i prošla tek nakon izvođenja kaznenih udaraca, a na koncu su otišli sve do raspucavanja u polufinalu s Italijom.

Ovime se još jedino može pohvaliti Hrvatska, ali njoj je to uspjelo na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Vatreni su igrali produžetke protiv Danske u osmini, zatim s Rusijom u četvrtfinalu i na koncu su igrali polufinale s Englezima, također na produžetke.

Portugal je na prošlom Euru igrao tri puta produžetke, ali nisu bile uzastopne utakmice.

19. travanj 2024 12:54