Šok u Madridu: Dušan Tadić utakmicom života srušio aktualne prvake

Piše D  /  05.03.2019., 10:03h

Nakon uzvratne utakmice osmine finala već znamo kako će trofej Lige prvaka promijeniti vlasnika jer je aktualni prvak Real Madrid do noga potučen i ponižen na Santiago Bernabeu od Ajaxa. U prvoj utakmici u Amsterdamu, Kraljevi su slavili s 1:2 i činilo se kako im preostaje lakši posao na domaćem terenu da osiguraju četvrtfinale, no tako nisu mislili Nizozemci, prije svih Dušan Tadić koji ih je uništio te donio Ajaxu pobjedu od 1:4.

Šokirali su gosti iz Amsterdama već na startu susreta Real Madrid kada u 7. minuti dolaze do vodstva. Kroos je izgubio loptu na sredini terena, a ona dolazi do Dušana Tadića koji se mirno ušetao u šesnaesterac i gurnuo do Kahima Ziyecka, a marokanski veznjak natrčava na loptu i donosi Ajaxu 0:1.

Šokirao je taj pogodak igrače domaćeg kluba, koji se nisu ni oporavili, a uslijedio je novi hladan tuš u 18. minuti. Ponovno im je život zagorčao Dušan Tadić koji je fenomenalnim driblingom prošao Casemira i dodao savršenu loptu do Davida Neresa, a ovaj zabija pored nemoćnog Courtoisa.

Neshvatljivo je gdje su u tim trenucima bili stoper i desni bek Reala jer je Modrić jedini pokušavao omesti brazilskog napadača da ne postigne pogodak.

Nakon što su primili dva pogotka uslijedile su nove nevolje po domaćine jer su ih pogodile dvije ozljede. Prvo Vazquez, a zatim i Vinicius. I tek što je ušao u igru, Gareth Bale je mogao skupo koštati svoj klub jer je izgubio loptu pred svojim golom, ali na njegovu sreću spasio ga je Courtois.

U finišu prvog poluvremena mogao je Velšanin izrasti u junaka Madriđana kada je prošao po lijevoj strani, ali vratnica se ispriječila te se na odmor odlazi s 0:2.

Real je očekivano silovito ušao u nastavak, ali nisu uspijevali slomiti obranu gostiju koji su svoje prilike čekali iz kontri.

No, na žalost aktualnog prvaka, Dušan Tadić je igrao svoju utakmicu života, a to je pokazao u 62. minuti kada fantastičnim udarcem pogađa za velikih 0:3. Dugo se čekala provjera VAR-a jer se činilo kako je lopta izašla u aut na početku akcije iz koje je pao pogodak. No, na kraju je sudac Felix Brych dosudio u korist Nizozemaca i priznao sjajan pogodak Tadića.

Tračak nade Realu je donio Marco Asensio koji od vratnice pogađa nakon dodavanja Reguilona za 1:3, no samo dvije minute kasnije uslijedio je novi šok, i to kakav...

Ajax je izborio prekršaj na lijevoj strani i činilo se kako gosti imaju ‘skraćeni korner‘, ali nije tako mislio izvođač Lasse Schone koji milimetarski preciznim udarcem prebacuje visokog Courtoisa i pogađa u malu mrežu za totalni krah Kraljevskog kluba.

Nakon tog pogotka pomirili su se i igrači Real Madrida s porazom i ispadanjem već u prvom kolu nokaut faze. No, nije se predavao Luka Modrić koji je u 84. minuti dodao do Benzeme, ali očajni francuski napadač se okliznuo u presudnom trenutku, a Baleu, do kojeg dolazi lopta, udarac brani Onana.

Na kraju je završilo s 1:4 i bio je to još jedan težak udarac posrnulom Real Madridu koji nakon odlaska Ronalda ne liči na šampionsku momčad. Real je tako već početkom ožujka ostao bez prilike i za jednim trofejom. Onaj u Kupu i ligi im uzima Barcelona, a večeras ih je Ajax spriječio u obrani titule Lige prvaka.

U drugoj utakmici večeri, onoj u kojoj je sve bilo riješeno, između Borussije Dortmund i Tottenhama, ponovno je londonska momčad slavila. Ovog puta s minimalnih 0:1 i tako se Tottenham s ukupnih 0:4 dokopao četvrtfinala Lige prvaka.