Šok na Grbavici: Velež došao do povijesne pobjede protiv Željezničara

Piše D  /  07.12.2019., 06:12h

Silovito je Željo ušao u ovaj susret, ali momčad iz Vrapčića je uspjela izdržati taj pritisak, da bi u 22. minuti nakon kornera i gužve loptu u mrežu smjestio Fajić za 0:1 gostiju.

Nakon primljenog pogotka Željezničar je imao posjed lopte, ali nisu uspijevali opasnije zaprijetiti Bobiću. Jedino se može izdvojiti udarac glavom Krpića u samom finišu prvog dijela, ali gostujući vratar je bio na visini zadatka.

U nastavku susreta  domaćini idu u totalnu ofenzivu, ali su se i brzo primirili kada su vidjeli da ne mogu tako lako probiti bedeme gostujuće obrane. A, Veležu je s druge strane trebalo sam par minuta da dođe do daha i konkretnije zaprijeti.

To se dogodilo u 63. minuti kada Čivić nakon lijepe akcije pogađa za velikih 0:2.

Željo se svim silama trudio da do kraja susreta izvuče pozitivan rezultat, ali fantastični Bobić je zaključao svoja vrata i donio velika tri boda Veležu. Ovo je bila prva pobjeda Rođenih na Grbavici u povijesti Premijer lige.

Tako je nakon Sarajeva i Željezničar upisao kiks u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone.

24. travanj 2024 06:49