SOK Mostar časno se oprostio od Kupa BiH

Piše D  /  26.02.2020., 09:02h

Gošće su odličnom igrom u prvom setu i formalno riješile putnika u finale Kupa riješivši prvi set u svoju korist sa sigurnih 25:17. Tada je domaći tim zaigrao dosta bolje i iskoristio opuštanje gošći koje su svjesne da su osigurale plasman u finale malo spustile gas. No to ne mijenja na činjenici da su Mostarke zaigrale zaista sjajno, a ta igra rezultirala je osvajanjem drugog seta rezultatom 25:19, prenosi Pogled.ba.

Nastavile su "Sokice" s odličnom igrom i u nastavku, treći set su uspjele dovesti u neizvjesnost, no iskusne gošće uspjele su povesti s 2:1 dobivši treći set rezultatom 25:21. U četvrtom setu došlo je do neočekivane drame. Mostarke su opet igrale dobro, sjajno parirale Banjalučankama, no gošće su došle do meč lopti pri rezultatu 24:21.

Tada "Sokice" prave seriju i dolaze do set lopte koju nisu uspjele iskoristiti, te su gostujuće odbojkašice i sretno i spretno završile ovaj meč i ovjerile plasman u finale Kupa BiH.

Mostarskom timu za utjehu ostaje sjajan nastup protiv sjajnog tima iz Banja Luke u kojem su pokazale da nisu uzalud hit dosadašnjeg dijela natjecanja u Premijer Ligi Bosne i Hercegovine.

17. travanj 2024 20:38