Sloboda pobijedila Sarajevo! Zrinjski može doći na samo bod zaostatka

Piše D  /  20.04.2019., 06:04h

Sloboda je na svom Tušnju pobijedila vodeće Sarajevo s 2:1 u 27. kolu Premijer lige BiH i tako omogućila Zrinjskom da eventualnom pobjedom na Pecari protiv Širokog Brijega dođe na samo bod zaostatka Bordo momčadi.

Sloboda je bila bolja u prvom poluvremenu, ali se Sarajevo odlično branilo i iz svoje prve prilike došlo gola. U 31. minuti Amar Rahmanović je fantastično pogodio s 20-ak metara za 0:1 gostiju.

Taj rezultat se nije mijenjao u prvom poluvremenu, a u drugom Tuzlaci kreću još agresivnije, a to im se isplatilo u 54. minuti kada Čivić nakon sjajne akcije pogađa za 1:1.

Nakon toga Sloboda se povukla i prepustila inicijativu Sarajevu, a da je to bio dobar potez domaće momčadi pokazala je njihova netaknuta mreža. I u drugoj minuti sudačke nadoknade Sloboda nakon prekida dolazi do velikog slavlja kada Smajić pogađa za 2:1.

Ovim porazom Sarajevo je ostalo na 57 bodova, a Zrinjski ako pobijedi Široki Brijeg može doći na bod zaostatka. Trenutno je na Pecari 0:0 i sredina je drugog poluvremena.

26. travanj 2024 10:50