Slavili i Šimunićevi izabranici: Hrvatska pobijedila Mađarsku treći put u tri dana!

Piše D  /  13.10.2019., 07:10h

Četvrtak, petak, subota..., tri sudara s Mađarskom i treća pobjeda! Nakon 3-0 Vatrenih, pa 4-1 Bišćanovih U21, na red su stigli i izabranici Josipa Šimunića...

U prvom kolu kvalifikacijskog turnira u Mađarskoj prvo je pao Kazahstan, a u nastavku hrvatska reprezentacija (U19) sastala se upravo s domaćinima u drugom kolu te još jednom ubilježila sva tri boda rezultatom 2-0.

Šarić je donio Hrvatskoj vodstvo u 53. minuti, a kapetan Vušković u samoj je završnici realizirao penal za 2-0 i potvrdu hrvatske pobjede.

S maksimalnim učinkom u prva dva kola izabranici Josipa Šimunića osigurali su plasman u Elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Sjevernoj Irskoj sljedeće godine. U posljednjem, trećem kolu mladi će Vatreni igrati protiv Gruzije, koja također ima svih šest bodova, a Mađarska i Kazahstan borit će se za osvajanje trećeg mjesta na tablici...

19. travanj 2024 22:35