Sjajna partija Dinama u Harkovu: Oršić i Olmo briljirali, a vratnice spašavale Shakhtar

Liga prvaka

lis 22, 2019

Dinamo je u 3. kolu skupine C Lige prvaka gostovao u Harkovu protiv Shakhtara i odigrao još jedan sjajan susret. Ipak, do pobjede nisu stigli već je završilo 2:2 iako su imali velike prilike da se u Zagreb vrate s punim plijenom.

Obje momčadi su otvoreno ušle u utakmicu i najveće prilike su se stvarale iz tranzicije u napad. Rani dio prvog poluvremena pripao je domaćinima koji su pokušavali iskoristiti Dinamove greške na sredini terena i napasti iz polukontri.

I u 16. minuti Shakhtar je došao do vodstva. Marlos je pronašao Konopljanku koji se ubacio između Dilavera i Perića te pogodio u suprotni kut Livakovićevog gola.

No, reakcija izabranika Nenada Bjelice nakon primljenog gola bila je i više nego sjajna. Nisu klonuli duhom, već su preuzeli kontrolu igre i krenuli po izjednačenje.

Prvo je u 22. minuti Gavranovićev udarac s pet metara izblokiran, ali tri minute kasnije Ukrajincima nije bilo spasa. Sličan gol zabio je Dinamo kao i Shakhtar na drugoj strani. Oršić je ubacio, a Olmo stiže prvi do lopte i zabija za 1:1.

Nakon izjednačenja, strasti na terenu su se pomalo smirile kao da su se obje momčadi zadovoljile trenutnim rezultatom s kojim se odlazi na odmor.

Ali je zato početak drugog poluvremena bio silovit od strane Dinama. U 49. minuti mogli smo vidjeti jedan od najljepših pogodaka Lige prvaka. Oršić se sa svoje polovice sjurio prema protivničkom golu, predriblao dvojicu čuvara, savladao Pyatova, ali se ispriječila vratnica.

U nastavku akcije lopta dolazi do Olma koji sjajno puca pod rašlje, ali Pyatov vrhunskom intervencijom čupa loptu i izbacuje ju u korner.

U 57. minuti veliki poklon Dinamu daje taj Pyatov. Ukrajinski vratar nakon kornera radi veliku glupost i hrvačkim potezom ruši Gavranovića, a sudac Lahoz uz pomoć VAR-a pokazuje na bijelu točku. Ako je itko zaslužio pogodak večeras, to je bio Mislav Oršić koji preuzima odgovornost i rutinski zakucava loptu za preokret Dinama od 1:2.

Gol pogledajte OVDJE!

Očekivano, krenula je ofenziva Shakhtara, a Zagrepčani su tim naletima odolijevali do 75. minute kada Alan Patrick je majstorskim pasom dodaje do Dodoa, koji je umakao pažnji Stojanovića i zabija za 2:2.

Baš kao i kod prvog izjednačenja, utakmica se nakon toga malo primirila, što je možda i išlo na ruku Dinamu. I kada se očekivalo mirno privođenje susreta kraju, sijevnula je kontra Dinama u 89. minuti. Olmo se sjurio prema ukrajinskom golu, dobro pucao, ali ponovno vratnica spašava Shakhtar.

Na kraju je završilo 2:2. Rezultat s kojim Dinamo može biti itekako zadovoljan, ali i ponosan. Mada ostaje žal za tim pogođenim vratnicama.