Sjajna Gorica prekinula Osijekov niz bez poraza

Piše D  /  12.12.2020., 05:12h

Gorica je povela u 13. minuti golom Dieyea, a Osijek se vratio preko Miereza u 49. minuti. No, Kalik je u 54. i 65. riješio susret, a pobjedu Gorice potvrdio je Josip Mitrović 12 minuta prije kraja.

Momčad Valdasa Dambrauskasa odigrala je najbolju utakmicu ove sezone i potpuno je nadmudrila i nadigrala Osijek kojemu je ovo prvi poraz od ispadanja iz kvalifikacija za EL protiv Basela.

Odlično postavljena Gorica

Domaćini su se od prve minute odlično postavili i zatvorili sve prilaze prema svojem golu, a već u 4. minuti Igor Silva je s crte morao čistiti udarac Čabraje. Tri minute kasnije mogao je i Osijek do vodstva, ali je Kahlina u zadnji trenutak odnio loptu ispred Žapera, prenosi Index.

Gorica je do vodstva došla u 13. minuti kad je Špikić na desnoj strani izvrtio Jurčevića i ubacio u sredinu. Ivušić odlično brani udarac Suka, ali se lopta odbija ravno na noge Dieyeu koji zabija u prazan gol za 1:0.

Nakon što je povela, Gorica je potpuno kontrolirala susret. Domaćini su stali u čvrsti blok i kontrama tražili svoje prilike, a do poluvremena su mogli zabiti još koji gol. Prvo je u 40. minuti Dieye sam krenuo prema Ivušiću, ali je Škorić fantastičnom reakcijom uklizao i izbio loptu, a dvije minute kasnije Ivušić je odličnom intervencijom skinuo čisti zicer Špikiću.

Tako je Osijek doslovno preživio prvo poluvrijeme. Bjelica je u svlačionici ostavio Jurčevića i Vukovića, a ubacio Lončara i Jugovića. Nisu oni donijeli izjednačenje, ali jest Kristijan Kahlina koji je očajnom reakcijom u 49. minuti vratio goste u igru. Bočkaj je raspalio s 25 metara, a lopta se od Kahlinina naručja odbila ispred Miereza koji rutinski zabija za 1:1.

Ivušić vratio poklon

No, izjednačenje je trajalo samo do 54. minute kad je Ivušić na sličan način uzvratio "uslugu" domaćinima. Osijekov golman istrčao je na 40 metara od svojega gola u želji da izbije loptu, ali ju je napucao u Kalika. Nekadašnji igrač Hajduka ju je smirio, malo povukao i onda sa gotov 40 metara od grede zabio za 2:1.

Osijek je nakon drugoga gola odmah jurnuo po izjednačenje i iza svojih leđa je ostavljao jako puno prostora što je Gorica iskoristila u 65. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla u noge Jovičića koji savršenom loptom u čistu kontru lansira Kalika. On je sa centra krenuo potpuno sam na Ivušića i rutinski zabio za 3:1 i rješenje susreta.

Igra gostiju se u tom trenutku potpuno raspala. Linije su im se razvukle, bilo je jako puno prostora u njihovoj obrani i Gorica je to iskoristila u 78. minuti. Lovrić je odlično vidio da Mitrović koristi rupu u zadnjoj liniji Osijeka i lijepo ga je proigrao, a mladi napadač Gorice zaobišao je Ivušića i zabio za konačnih 4:1.

Mogla je Gorica do kraja zabiti i peti gol, ali je Ivušić u 88. minuti skinuo čisti zicer Lovriću.

Dambrauskasova momčad odigrala je sjajnu utakmicu i ovom pobjedom približila se Dinamu na tri boda, ali branitelj naslova ima utakmicu manje od Gorice i čak tri manje od Osijeka za kojim zaostaje samo jedan bod.

Nakon velike pobjede, veselo je bilo u svlačionici Gorice.

24. travanj 2024 12:48