Sjajan debi Kovačića: Svojom energijom pomogao Chelseaju da slavi u londonskom derbiju

Piše D  /  18.08.2018., 08:08h

U velikom londonskom derbiju i u, prije svega fantastičnoj utakmici, Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Arsenal s 3:2 u 2. kolu engleske Premier lige.

Novi, napadački orijentiran Chelsea pod vodstvom Maurizija Sarrija, odlično je otvorio utakmicu te su golovima Pedra i Morate već u 20. minuti imali 2:0. No, ono što još Sarri nije usavršio kod ovakvog Chelsea je njegova čuvena obrana. Prelako su prolazili igrači Arsenala između njih i ušetavali se u šesnaesterac da bi golovima Mkhitaryana i Iwobija izjednačili prije odlaska u svlačionice.

Početkom drugog poluvremena Arsenal je preuzeo inicijativu i trener Plavaca je morao nešto mijenjati. U igru je ubacio Hazarda i Kovačića u 60. minuti, a ova dvojica su mu u pola sata preokrenuli situaciju na terenu.

Za Hazarda se naviklo da dominira na Stamford Bridgeu, ali i Mateo Kovačić je u svom debiju svakako oduševio domaće navijače. Unio je živost u sredini terena, te s bezbroj duplih pasova izluđivao čuvare. Kreirao je igru, izborio slobodan udarac, vraćao se u punom sprintu i uklanjao Arsenalove kontranapade... Odigrao je kao da je već pet sezona u dresu londonskog kluba.

U 81. minuti Hazard je sjajno prošao po lijevoj strani i uposlio Alonsa koji pogađa za 3:2. Mogao je Chelsea i do uvjerljivije pobjede, ali Giroud se nije proslavio u 15-ak minuta koje je proveo na terenu.

25. travanj 2024 13:51