Široki svladao GOŠK i preuzeo treće mjesto na ljestvici

Piše D  /  07.04.2019., 06:04h

Nogometaši Širokog Brijega slavili su u mini hercegovačkom derbiju 25. kola Premijer lige BiH. Momčad Goce Sedloskog je na Pecari pobijedila GOŠK s minimalnih 1:0 i tako preotela treću poziciju od Željezničara.

Domaćini su bili bolji tijekom cijelog susreta iako su gosti iz Gabele imali svojih prilika u otvorenom susretu i pravo je čudo da je viđen samo jedan pogodak.

A, on se dogodio u 21. minuti kada Bagarić nesebično dodaje do Dine Ćorića koji donosi Širokobriježanima prednost. Pokušavao je Široki i u nastavku da dođe do novog pogotka, ali rezultat se nije mijenjao.

Najveću šansu za drugi gol Širokom nisu stvorili njegovi igrači već protivnički. U 67. minuti lopta je prešla preko noge vrataru Koziću , ali ju je ipak uspio stići te je na kraju i ostalo 1:0.

Ovom pobjedom Široki se izdvojio na trećem mjestu s tri boda prednosti nad Željezničarom, a u sljedećem kolu ide na noge njegovom gradskom rivali Sarajevu. Prije tog susreta Širokobriježani će igrati uzvratnu utakmicu polufinala Kupa protiv TOŠK-a u Tešnju gdje će pokušati sačuvati dobar kapital iz prvog susreta kada su slavili s 2:0.