Široki srušio Željezničar na Grbavici: Domaćini bijesni zbog sviranog penala

Piše D  /  02.12.2018., 03:12h

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Željezničar na Grbavici u derbiju 19. kola Premijer lige BiH. U pravoj golijadi gosti iz Hercegovine su slavili s 2:3.

Ovom pobjedom Široki je preskočio Željezničar na trećem mjestu i produbio krizu sarajevskog kluba kojem je ovo peti uzastopni poraz.

Široki je do vodstva došao već u 2. minuti kada je Marić matirao Kjosevskog, ali u 18. minuti su domaćini iskoristili grešku vratara Bilobrka i preko Hajdarevića poravnali na 1:1.

No, deset minuta kasnije gosti ponovno vode nakon fantastične kontre. Franjić je pobjegao po lijevoj strani i poslao loptu kao na pladnju za Begonju koji nema težak posao da zatrese mrežu.

Početkom drugog dijela, Ramović sjajno prolazi po lijevoj strani i nesebično dodaje do Jazvića koji pogađa prazan gol i Željo dolazi do izjednačenja. U nastavku se utakmica još više uzburkala jer su oba tima željela do pobjede, kao da remi nikome nije odgovarao. Gledala se stvarno dobra utakmica za bh. prilike, samo je ostala jedna mrlja kada su Željini navijači bacili petardu točno ispred vratara Bilobrka koji je osao ležati nekoliko minuta.

U 85. minuti jedanaesterac za Široki. Vratar domaćina Kjosevski je srušio Begonju, a sudac pokazuje na kazneni udarac kojeg u gol pretvara Eliomar. Dosta su se bunili domaći igrači zbog jedanaesterca, a je li ga bilo procijenite sami:

Na kraju je i ostalo 2:3 za Široki Brijeg koji se tako probio na treću poziciju, a Željezničar je s petim uzastopnim porazom pao na 4. mjesto. Ovo je bila zadnja utakmica Premijer lige BiH ove godine, a drugi dio prvenstva slijedi u veljači.

U drugom susretu dana GOŠK i Radnik su u Gabeli odigrali neriješeno 1:1.

24. travanj 2024 05:40