Široki slavio u Sarajevu, Jurilj dvaput pogodio

Piše D  /  08.08.2020., 07:08h

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti iz Širokog su prvi stvorili kakvu-takvu šansu. U sedmoj minuti Cipetiću lopta prelazi preko noge, ali Hadžić je oprezan na golu i dobro intervenira.

Gosti su u 15. minuti šutirali i preko Begića. Nije ovaj udarac bio precizan, a već u sljedećem napadu uzvraća Olimpik preko Šišića, Zlomislić je siguran.

Nakon toga je uslijedio period mirnije igre. Široki je bio za nijansu konkretniji, a u 41. minuti su zasluženo stigli do vodstva. Pervan je uposlio Jurilja, a ovaj lijepo s 20 metara pogađa za 0:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Olimpik kreće po izjednačenje. Zeba dva puta prijeti na otvaranju, nije zabio, a zatim u 61. minuti gol za 0:2. Jović asistira za Jurilja, a ovaj ponovo lijepo zabija za 0:2.

Domaći se vraćaju samo tri minute kasnije. Šišić upošljava Osmanovića, a kapetan Olimpika pogađa za 1:2.

Potom se igra umirila. Igralo se na sredini terena sve do same završnice, kada su oba sastava u nekoliko navrata zaprijetila.

Međutim, promjene rezultata nije bilo. Široki je osvojio nova tri boda, a Olimpiku je ovo drugi poraz u dva susreta, piše SportSport.ba.

Olimpik - Široki Brijeg 1:2 (Osmanović 64‘ / Jurilj 40‘, 61‘)

FK Olimpik: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Zeba, Handžić, Milanović, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić. Još su igrali: Imamović, Muminović, Mojović, Tabaković.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Jurić M., Begić, Jurić S., Pervan. Još su igrali: Prvan, Jović, Grgić, Mašić.

U drugom današnjem susretu prvak Sarajevo ispustio je dva boda kod Mladosti (2:2).

20. travanj 2024 14:52