Široki slavio u Sarajevu i zasjeo na čelo tablice

Piše D  /  04.01.2020., 08:01h

Gosti iz Širokog Brijega od početka su imali rezultatsku prednost, koja je u trećoj četvrtini iznosila 15 poena. U posljednju četvrtinu Širokobriježani su ušli s 13 poena prednosti, ali su domaći za nekoliko minuta serijom koševa uspjeli doći na samo dva poena zaostatka.

Ipak, Široki je ponovno preuzeo igru i serijom od 11:0 vratio dvoznamenkastu prednost te priveo susret kraju. Gosti su došli do 11. pobjede u sezoni koja im je donijela lidersku poziciju na tablici.

Spars je ostao na trećem mjestu s omjerom 10-3.

Najefikasniji u Širokom bio je Filip Kraljević s double-double učinkom od 18 poena i 10 skokova. Goran Filipović postigao je 14, Mateo Drežnjak 13, a Mateo Čolak 12 poena.

U redovima Sparsa najbolji su bili Adin Vrabac sa 16 te Branislav Đekić i Darrion Strong Moore s po 10 poena.

U drugom večerašnjem susretu Sloboda je u gostima pobijedila Promo Donji Vakuf sa 78:75.

Susreti Vogošća - Bratunac, Kakanj - Zrinjski i Mladost - Čapljina bit će odigrani u nedjelju, dok je utakmica između Leotara i Igokee odgođena.