Široki s igračem manje uzeo bod na Koševu: Zrinjski se približio na četiri boda

Piše D  /  14.04.2019., 09:04h

U derbiju 26. kola Premijer lige BiH Sarajevo i Široki Brijeg su odigrali utakmicu bez golova 0:0 .

Većim dijelom prvog poluvremena viđena je poprilično dosadna utakmica. Široki je djelovao opasnije po gol Sarajeva, ali na one prave šanse smo morali čekati sami finiš, kada su oba tima pokazala što znaju.

Gosti s Pecare su u 38. minuti umalo došli do vodstva. Nakon nekoliko vezanih napada izboren je korner, a nakon ubacivanja i gužve na petercu, Barišić sa svega dva metra pogađa prečku.

Sarajevo je odmah uzvratilo. Iako su gosti diktirali tempo igre, Mersudin Ahmetović je u 43. minuti mogao zabiti gol. Krenuo je sam prema golu Luke Bilobrka, ali mu je golman Širokog obranio zicer.

Isti igrač je u 45. minuti u novoj velikoj šansi. Ovog puta šutira glavom na nekoliko metara od gola, ali Bilobrk ponovo spašava i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 0:0, piše Sportsport.ba

Treba napomenuti da je Široki zabio gol u prvom poluvremenu preko Bagarića, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda, baš kao i gol Sarajeva u 56. minuti.

Bila je to dobra akcija Bordo tima. Halilović je šutirao, obranio je Bilobrk, lopta je došla do Tatara koji pogađa, ali gol je poništen zbog ofsajd pozicije napadača Sarajeva.

Kontrolirao je tim Husrefa Musemića igru u nastavku. Pokušavali su na sve načine da dođu do gola koji bi im donio tri boda, ali je obrana Širokog izuzetno dobro otklanjala sve opasnosti ispred svog gola.

Gosti su u 77. minuti ostali i s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Dino Ćorić, ali je nakon toga Široki prijetio preko Markovića, a lopta odlazi preko gola. Uzvratio je u 82. minuti Hebibović, ali i on šutira pravo u golmana gostiju.

Do kraja meča još nekoliko pokušaja. Penal je imalo Sarajevo u petoj minuti nadoknade, ali je Bilobrk obranio udarac Velkoskom. Međutim, nisu domaći uspjeli da zabiju gol i ostalo je 0:0, što je rezultat koji najviše odgovara aktualnom prvaku Zrinjskom.

Plemići su sada samo četiri boda iza Sarajeva i čeka nas sasvim sigurno uzbudljiva borba za prvaka Bosne i Hercegovine.

18. travanj 2024 16:44