Široki razbio Sparse u Sarajevu i izborio majstoricu na svom parketu

Piše D  /  26.05.2019., 08:05h

Nakon pobjede u Širokom Brijegu u trećoj finalnoj utakmici prvenstva BiH, košarkaši Sparsa su imali priliku da na svom parketu dođu do naslova prvaka. No, mlada momčad Širokog je još jednom pokazala karakter i slavila u Sarajevu s 59:75 te izjednačila seriju na 2:2 u pobjedama.

U prve dvije dionice gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je većim dijelom Široki bio u minimalnom vodstvu.

Takva je bila i treća četvrtina, ali se Široki u završnici uspijeva malo odvojiti, a u posljednju dionicu se odlazi s plus 8 za goste (47:55). Tricom Daria Drežnjak i s četiri vezana koša Karačića, Širokobriježani bježe i na 49:66, a kada je Mateo Drežnjak pogodio tricu za 52:69 četiri minute do kraja, bilo je jasno kako će gosti odnijeti pobjedu i produžiti finalnu seriju na petu utakmicu.

Na kraju je bez ikakve drame završilo 59:75.

Široki su do najvažnije pobjede sezone predvodili Dario Drežnjak s 19, Fenner sa 17 i Filip Kraljević sa 16 poena, dok je kod Sparsa ponovno najbolji bio Bajramović s 11 koševa.

Široki je tako ovom pobjedom izborio petu završnu utakmicu koju će igrati pred domaćim navijačima.

23. travanj 2024 23:24