Široki primio dva gola u prvih 14 minuta pa izvukao bod

Piše D  /  23.02.2020., 07:02h

Borac je došao do vodstva nakon samo osam minuta igre. Marko Mirić je šutirao, a Martin Zlomislić obranio udarac. Lopta je opet došla do srbijanskog nogometaša koji je dodao Stojanu Vranješu, a najbolji strijelac Banjalučana zatresao je mrežu momčadi s Pecare.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 za goste iz Banje Luke. Strijelac je bio Zoran Milutinović nakon asistencije Saše Kajkuta. Mogao je Borac do tri gola prednosti u 31. minuti susreta, ali Kajkut nije iskoristio dodavanje Gorana Zakarića.

U 38. minuti dobro je šutirao Josip Barišić, ali je ostalo 0:2 za goste nakon prvih 45 minuta igre na Pecari.

Široki je mogao smanjiti nakon dvije minute igre u nastavku, ali je pokušaj pričuve Marka Pervana bio neprecizan. Šest minuta kasnije u prilici je bio Dino Ćorić, a ovaj put dobro je intervenirao Mladen Lučić. Pervan je u 56. minuti uspio postići pogodak. Sjajno je šutirao sa 20-ak metara i zatresao Lučićevu mrežu.

Široki Brijeg je izjednačio u 70. minuti susreta. Branimir Cipetić je ubacio , a Viktor Angelov je šutirao glavom i matirao nemoćnog Lučića. Široki Brijeg je mogao do potpunog preokreta tri minute kasnije, ali je pokušaj Stjepana Radeljića zaustavio Lučić. Rezultat se do kraja utakmice na Pecari nije mijenjao.

Borac nakon 20 odigranih kola ima 36 bodova na tablici Premijer lige BiH. Isto toliko ima i trećeplasirani Željezničar, dok četvrti Zrinjski ima 34. Vodeće je Sarajevo s 39 osvojenih bodova.

18. travanj 2024 21:50