Široki poveo u finalu: U prepunoj Pecari Sparsi slomljeni u posljednjoj četvrtini

Piše D  /  16.05.2019., 09:05h

Otkako su se plasirali u finale, cijeli grad se počeo nadati kako Široki može do svoje 10. titule prvaka BiH. Mlada momčad Danijela Jusupa pokrenula je košarkašku euforiju u Širokom Brijegu, a nada o 10. tituli večeras se i dodatno pojačala jer je Široki svladao Sparse na Pecari s 77:66 u prvoj finalnoj utakmici.

Pokazali su Širokobriježani još jednom zašto su bili najbolja momčad domaćeg natjecanja tijekom cijele sezone, ali daleko je to bilo od lagane pobjede. Većim dijelom susreta smo gledali rezultatsku klackalicu, ali domaćini u posljednje tri minute lome goste iz Sarajeva i dolaze do slavlja.

Od samog starta se vidjelo kako će ovo biti tijesna i neizvjesna utakmica. Najveću prednost u prvoj dionici imali su Sparsi koji u posljednju minutu ulaze s plus 6 (13:19), ali Široki se odmah vraća u susret i četvrtina završava 17:19.

Slična situacija je bila i u drugoj četvrtini u kojoj su većim dijelom Sparsi bili u minimalnoj prednosti, ali Široki im nije dozvoljavao veću prednost, a nakon 20 minuta igre ponovno smo bili na početku (35:35).

Nakon povratka iz svlačionica ista slika s tim da su sada Širokobriježani bili u rezultatskoj prednosti, ali najviše što su se uspjeli odvojiti bilo je plus također plus 6 (51:45), a u posljednju dionicu se odlazi rezultatom 52:50.

Taj rezultatski egal trajao je i većim dijelom posljednje dionice, ali tri minute do kraja Široki ubacuje u brzinu više i nošen podrškom publike uspijeva se odvojiti na 64:57. U posljednji minut Širokobriježani ulaze s 70:61 i na kraju nakon penal završnice još su više povećali prednost te slavi s 77:66.

Najefikasniji kod Širokog bio je Dario Drežnjak s 20 poena, a njegov brat Mateo ga je slijedio s 13. Filipović je ubacio 11, a Kraljević i Derrick Steven po 10 koševa.

Kod Sparsa je najraspoloženiji bio Nemanja Protić s 18 koševa.

24. travanj 2024 19:27