Široki poražen u Tuzli, ali će pred svojim navijačima imati priliku doći do finala

Piše D  /  08.05.2019., 09:05h

Nakon što su u prvoj utakmici potopili Slobodu s velikih 14 razlike, košarkaši Širokog nisu uspjeli u uzvratu u Tuzli osigurati finale jer je Sloboda slavila s 82:72.

Kako ovo neće biti večer Širokobriježana mogla je otkriti prva četvrtina, točnije polovica prve dionice kada Sloboda radi seriju i odlazi na šest razlike (20:14).

No, druga četvrtina je bila ta koja je presudila Širokobriježanima jer Sloboda odlazi na dvoznamenkastu prednost, a u svlačionice se odlazi rezultatom 43:31. Široki je u trećoj dionici prišao na pet koševa zaostatka (56:51) minutu i pol do kraja četvrtine, ali serijom slobodnih bacanja odlazi na 61:51.

Pokušavao je Široki u posljednjoj dionici da se vrati u susret, ponovno su prišli na pet koševa zaostatka, ali bliže toga nisu mogli, te na kraju Sloboda slavi s 82:72 i izjednačiti seriju na 1:1.

Slobodu su do pobjede predvodili Zlatko Jovanović s 22 i Milivoje Božović s 20 poena, dok je kod Širokog najefikasniji bio Jure Zubac s 14 koševa.

O putniku u finale odlučivat će treća utakmica koja se igra u Širokom Brijegu u sigurno prepunoj Pecari.

24. travanj 2024 04:23