Široki ispustio puni piljen u Tuzli, nakon dva vodstva kući se ipak vraćaju s bodom

Piše D  /  27.07.2019., 10:07h

Novi trener Plavo-bijelih Denis Ćorić dosta je izmijenio početni sastav u odnosu na prvo kolo i utakmicu protiv Čelika. Momčad Širokog pod novim trenerom prikazala dobru predstavu i srčanu igru i zamalo upisala prvu pobjedu, ali katastrofalan pad koncentracije na kraju oba poluvremena koštalo ih je tri boda.

Odličnu priliku Široki je propustio već u prvoj minuti kada je nakon odlične akcije i Ćorićeva ubačaja sa strane, Jović promašio sa samo nekoliko metara, piše Jabuka.TV

Nakon početnog pritiska Širokog, nogometaši Slobode uhvatili su ritam i preuzeli inicijativu. Bila je to vrlo čvrsta utakmica ispočetka, a kako je poluvrijeme odmicalo i utakmica je bila sve bolja. I jedna i druga momčad u prvom poluvremenu imale su po jedan udarac u okvir gola i to je bilo dovoljno za izjednačeni rezultat od 1:1.

Nekoliko odličnih akcija kreirale su obje momčadi, a prvi do vodstva došli su gosti. U 33. minuti loptu u blizini svojeg šesnaesterca oduzima Cipetić i brzim prijenosom Širokobriježani dolaze do vodstva.

Odličan gol upisao je Dražen Bagarić koji je pobjegao obrani domaćih i lako zabio za 1:0. Tempo utakmice nakon gola Bagarića malo je opao dok u posljednjim sekundama prvog dijela susreta Amer Bekić nije pucao s 20-ak metara i sjajno pogodio za izjednačenje.

Ćorić je početkom drugoga poluvremena u igru uveo Stanića umjesto Ante Hrkaća. Vrlo zanimljivo bilo je i u nastavku susreta.

Već na samom početku, u 50. minuti, fantastičan pogodak postigao je Toni Jović za novo vodstvo gostiju iz Širokog.

Sloboda je u nastavku sve snage usmjerila na napad i igra se premjestila na polovicu Širokog, no gosti su igrali dosta disciplinirano i domaćini nisu uspijevali probiti obranu gostiju sve do posljednjih sekundi susreta kada Široki ponovno ne reagira dobro i Sloboda je uspjela izvući bod pogotkom Maksimovića, piše Jabuka.TV.

FK Sloboda Tuzla: Lakić, Beganović, Salihović, Uzelac (Mujagić), Pršeš, Bekić, Ivetić, Livančić (Bekrić), Ristić, Maksimović, Bekić.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić (Jurilj), Jović, Vukoja (Babić), Kovačić, Hrkać (Stanić), Bagarić, Enin.

19. travanj 2024 07:51