Sigurna pobjeda Nikinog Bayerna, Real bez Modrića pregazio Viktoriju Plzen

Piše D  /  07.11.2018., 11:11h

Večeras je, osim derbija Juventus - Manchester United odigrano još pet utakmica 4. kola Lige prvaka.

Benfica je remizirala protiv Ajaxa, Hoffenheim s Andrejem Kramarićem u prvoj postavi napravio veliki podvig kod Lyona, Manchester City je kod kuće pregazio Šahtar kao i Real s Lukom Modrićem na klupi Viktoriju Plzen , a Bayern Nike Kovača na pobijedio je grčki AEK.

Dolaskom Santiaga Solarija stvari kod Real Madrida su se totalno preokrenule. Potvrdila je to i večerašnja predstava Kraljeva u Plzenu gdje su Viktoriju potopili s 0:5.

Benzema je bio dvostruki strijelac, a po jedan pogodak su zabili Casemiro, Bale i Kroos. Luka Modrić čitav je susret odgledao s klupe.

Njemački prvak je slavio protiv najslabije momčadi skupine iako nisu oduševili što se tiče učinkovitosti. Imali su puno prilika na utakmici, ali i dalje ih muči realizacija. Tri boda Niki Kovaču donio je Robert Lewandowski s dva gola. Prvo je pogodio u 31. minuti iz penala, a pitanje pobjednika je riješio golom u 71. minuti na asistenciju Thomasa Mullera.

U drugoj utakmici skupine, Ajax je odigrao 1:1 na gostovanju kod Benfice. Portugalci su poveli pogotkom Jonasa u 29. minuti. Nizozemci su odigrali bolje u nastavku utakmice, Dušan Tadić je bio precizan u 61‘ minuti.

Nakon četiri kola Bayern je prvi s 10 bodova, Ajax drugi s osam, a Benfica treća sa četiri boda. AEK je upisao sva četiri poraza i ima najgoru gol-razliku u Ligi prvaka 2-10.

Hoffenheim za koji igra hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je 2:2 na gostovanju kod francuskog Lyona. Ovo je veliki rezultat za Nijemce jer je kod 2:0 njihov igrač Kasim dobio drugi žuti karton. Kramarić je prvo lijepim golom u 65. minuti smanjio rezultat, a u 92. minuti Kaderabek donosi veliki bod Hoffenheimu.

Manchester City u drugoj utakmici skupine nikakvu šansu nije ostavio ukrajinskom Šahtaru. Pobijedili su 6:0, a tri pogotka zabio je Gabriel Jesus, a dva su bila iz jedanaesteraca. Uz njega, još su zabijali Raheem Sterling, Riyad Mahrez i David Silva.

26. travanj 2024 17:26