Show Stipe Jurića na Pecari: Hat-trick i asistencija za potop Slobode

Piše D  /  04.05.2019., 07:05h

Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su uvjerljivu pobjedu u 30. kolu Premijer lige BiH pobijedivši na Pecari Slobodu s 4:0.

Iako travnjak nije bio najidealniji za igru, vidjeli smo dobar i otvoren meč, a Široki je u 20. minuti došao do vodstva. Pogriješio je vratar gostiju Goran Vukliš koji je poklonio je loptu Stipi Juriću, a ovaj pogađa za prednost od 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Međutim, nakon samo deset minuta igre u nastavku Sloboda je potopljena. Prvo je Jurić u 54. minuti ponovno iskoristio veliku grešku Vukliša i Ignjatovića i pogodio je za 2:0, isti igrač je bio zaslužan i za treći gol. Pobjegao je Jurić obrani Slobode, uposlio Markovića koji pogađa za uvjerljivo vodstvo od 3:0.

U 69. minuti i četvrta lopta je u mreži gostiju, a fantastični Stipe Jurić postiže hat-trick. Još jedna fantastična akcija je to bila, Barišić je uposlio Jurića koji pogađa po treći put za konačnih 4:0.

Mogao je Široki u finišu susreta i do ‘petarde‘, ali je Petrović promašio veliki zicer za kojim nitko iz Širokog neće žaliti.

Novom pobjedom, momčad Goce Sedloskog je zabetonirala tu treću poziciju i sada bježe Željezničaru (utakmica manje) devet bodova. Širokobriježanima su preostala još tri kola, a ovisno o formi veće su šanse da preotmu drugu poziciju od Zrinjskog nego li izgube svoju od Želje.

20. travanj 2024 18:15